سه خط تلاش ما و دشمن در ۱۴۰۰

سه خط تلاش ما و دشمن در ۱۴۰۰
اردیبهشت 31, 1400
360 بازدید

🔴 همآورد ما و نظام سلطه در جنگ اراده ها به مرحله فینال و پایانی نزدیک است، در این مقطع حساس کنونی دشمن با بکارگیری همه عناصر داخلی و خارجی خود سه خط تلاش را در دستور کار دارد: ۱- با غبار آلود کردن جامعه و ایجاد فضای غیرمنطقی #عقلانیت عمومی را هدف گرفته چون […]

🔴 همآورد ما و نظام سلطه در جنگ اراده ها به مرحله فینال و پایانی نزدیک است، در این مقطع حساس کنونی دشمن با بکارگیری همه عناصر داخلی و خارجی خود سه خط تلاش را در دستور کار دارد:

۱- با غبار آلود کردن جامعه و ایجاد فضای غیرمنطقی #عقلانیت عمومی را هدف گرفته چون می داند فقط در فضای غیرعقلانی است که می شود هر حقیقتی را قلب کرد و مانند سال ۹۶ براحتی می شود جای شهید و جلاد را عوض کرد.

۲- با استفاده از اختلاف نظر و سلیقه خواص جبهه انقلاب در این اردوگاه «انسجام» و «وحدت» را مورد هدف قرار داده اند؛ چرا که #تفرقه «عناصر انقلابی»، می تواند مردم را از این جبهه مأیوس؛ و از طرف دیگر ظرفیت اجتماعی این جریان را پراکنده و ضایع و کم اثر کند.

۳- و در نهایت دشمن در تلاش است با مجموعه توان خود اعم از آثار فشار تحریم ها و برجسته کردن ضعف ها و مشکلات معیشتی مردم و سوء مدیریت در کشور و… #امید_مردم را مورد هدف قرار دهد؛ چرا که فشار معیشتی و اقتصادی و از سوی دیگر القاء ناکارآمدی نظام و… می تواند بستر موثری برای مأیوس کردن مردم باشد.
دشمن سعی دارد در جنگ اراده ها چنانچه نتواند عناصر دلخواه (غرب باور) خود را حاکم کند؛ حداقل با گرفتن «امید مردم» و به تَبع آن پایین آوردن مشارکت، پشتوانه مردمی نظام را تضعیف کند و…!

🔻 و اما سه خط تلاش ما:

۱- باید تمام تلاش خود را معطوف به حاکم کردن «عقلانیت» در جامعه کنیم. در این میان مهمترین مسئله مورد غفلت این بوده و هست که در عین توجه به «آرمان ها» بعنوان اُفق نظام اسلامی؛ واقع بین هم باشیم، باید «آرمانگرای واقع بین باشیم» و از آرمانگرایی صرف یا واقع بینی صرف، بشدت پرهیز شود و توجه داشته باشیم که برای رسیدن به آرمان های دلخواه با واقعیت هایی مواجهیم و در مسیر تحقق واقعیت ها بین عدد صفر تا ۱۰۰، حتماً ۹۹ عدد وجود دارد لذا نباید سوزنمان بین صفر و صد گیر کند، باید تلاش کرد حداکثر آرمان محقق شود ولو اگر ۱۰۰ نشد؛ ۹۰ یا حتی ۸۰ یا…

۲- همه توان خود را به تقویت و تمرکز قدر مشترک نیروهای انقلاب معطوف کنیم؛ گرچه بطور طبیعی هر کدام از عناصر انقلاب دارای نظر و سلائق خاصی هستند اما این اختلاف منش ها نباید محل نقار و شکاف واقع شود، هدف مشترکِ مورد اهتمام همه باید انقلاب و نظام و رهبری باشد. لذا همه باید از بزرگان قوم مطالبه کنیم که بر اشتراکات تاکید کنند و از اصرار بر سلائق شخصی پرهیز شود.

۳- همه باید بر «امید آفرینی» در جامعه متمرکز شویم و بدانیم امید؛ دو بال برای پرواز دارد: یکی ایمان به غیب و دوم نشان دادن نیمه پُر لیوان (خودباوری). در آموزه های دینی و سابقه تاریخی همواره شاهد نصرت الهی بوده و هستیم، در همین ۴۲ سال انقلاب روزهای سخت تری را تجربه کرده ایم اما بارها دیده ایم که در کمال ناباوری مشمول امداد الهی شده ایم و…
🔹 و اینکه همیشه باید نیمه پُر لیوان کارآمدی نظام و انقلاب را ببینیم و به جامعه نشان دهیم، چرا که با وجود همه سنگ اندازی های دشمن در این ۴۲ سال و بکارگیری انواع شیوه ها و ناجوانمردی ها، پیشرفت ها و موفقیت های فراوانی حاصل شده است؛ لذا با لحاظ همه موانع، خود و دیگران را به کارهای انجام شده توجه دهیم.

❇️ شاهد مثال و مصادیق همه موارد فوق الذکر در فرمایشات راهگشای رهبر معظم انقلاب موجود است و این حقیر هم سعی کرده ام با فهم و بضاعت اندک خود این نکات را از مجموع رهنمودهای معظم له استخراج و با شرایط کنونی منطبق کنم.

✍️ بهزاد زارع

http://fna.ir/rgdm

برچسب ها
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/behzadza/public_html/wp-content/themes/dana/inc/template/single/single-post-newspaper.php on line 74