به قله نزدیک شده‌ایم/ رهبری چه چیزی را میبیند؟

به قله نزدیک شده‌ایم/ رهبری چه چیزی را میبیند؟
شهریور 16, 1402
328 بازدید

هوالقادر به قله نزدیک شده‌ایم/ جمله فوق را رهبری فرمودند که کاملاً مبتنی بر واقعیت موجود است، اگر کسی واقع‌بینانه و فارغ از هوچی‌گری دشمن به دستاوردهای نظام و انقلاب نگاه کند این در آستانه قله بودن را خواهد دید. سال‌های اخیر معظم‌له مدام از امید صحبت و در کنار آن تأکید می‌کنند منظورشان اغراق‌گویی […]

هوالقادر
به قله نزدیک شده‌ایم/
جمله فوق را رهبری فرمودند که کاملاً مبتنی بر واقعیت موجود است، اگر کسی واقع‌بینانه و فارغ از هوچی‌گری دشمن به دستاوردهای نظام و انقلاب نگاه کند این در آستانه قله بودن را خواهد دید.
سال‌های اخیر معظم‌له مدام از امید صحبت و در کنار آن تأکید می‌کنند منظورشان اغراق‌گویی و تبلیغات صرف نیست بلکه مقصودشان از تولید امید دیدن پیشرفت‌ها؛ ناظر به ضعف و زبونی دشمن و بیان واقعیت‌هاست.
ما روزی که انقلاب کردیم کجای معادلات رشد جهانی بودیم و امروز به‌رغم همه فشارها و تحریم و جنگ و انواع دشمنی‌های ناجوانمردانه کجا هستیم؟!
لذا امروز اگر تحمل نکنیم، دچار یک شکست معمولی نمی‌شویم، بلکه یک بازی کاملاً برده را باخته‌ایم!
پیش از انقلاب ما در عرصه علوم و دستاوردهای علمی که تعیین‌کننده شاخص‌های پیشرفت و رشد یک ملت است نه‌ تنها در دنیا بلکه در منطقه هم جایگاهی نداشتیم، اما امروز با وجود این همهٔ مانع‌تراشی دشمنان نه‌تنها در منطقه بلکه در کل دنیا دارای جایگاه‌های ممتازی هستیم. چرا باید تحت تأثیر القائات رسانه‌ای دشمن احساس شکست کنیم؟!
کمی مبتنی بر مستندات اشاره کنم که ما کجا بوده‌ایم و اکنون کجای کاریم.
پیشرفت یک چیز است و حس عدم پیشرفت چیز دیگری است، امنیت یک واقعیت است و حس عدم امنیت حقیقتی دیگر!
ما امروز در مجموع سرعت پیشرفت بسیار خوبی داریم و این موارد تنها گوشه‌ای از دستاوردهای ما هستند اما حس عدم پیشرفت از عوارض جنگ شناختی است.
ما امروز از امن‌ترین کشورهای دنیا هستیم اما در عین حال با جنگ روانی دشمن حس نا امنی داریم.
ضعیف‌ترین کارنامه جمهوری اسلامی کارنامه اقتصادی است اما به همین کارنامه اقتصادی مبتنی بر واقعیت‌ها اشاره‌ای می‌کنم؛ ۱۳۵۶ در آخرین سال عمر رژیم طاغوت به روایت بانک جهانی رتبه اقتصادی ایران ۵۳ بود اما امروز به ۲۱ رسیده‌ایم، باید این را هم لحاظ کنیم که تمام این ۴۵‌ سال در انواع جنگ‌ها بوده‌ایم و مدام دشمن سنگ‌اندازی کرده است، از جنگ نظامی تا جنگ اقتصادی و بی‌رحمانه ترین تحریم‌ها و… با این وجود ما چنین پیشرفتی داشته‌ایم!
به نظر می‌رسد تفاوت برخی از ما با رهبر معظم انقلاب اینجاست که ما تحت تأثیر تبلیغات شیاطین، داشته‌ها و پیشرفت‌ها را نمی‌بینیم اما ایشان با تقوا و بصیرت مبتنی بر آن و توکل برخدا تحت تأثیر این جوسازی نیستند و این رسیدن به قله را به عینه می‌بینند.
ضمناً در کنار این پیشرفت‌ها به ضعف دشمنان و بدخواهان انقلاب هم نگاه کنیم. دشمنان ما امروز در انزوا و رو به زوال هستند.
نیمی از دشمنان سلطه گر ما که ابرقدرت شرق بود، کاملاً از هم پاشید و نیمه دیگر که آمریکا و صهیونیست‌ها هستند در لبه پرتگاه قرار گرفته‌اند!
اگر همه رشد جبهه حق و انزوای رو به اضمحلال جبهه باطل را واقع‌بینانه و به دور از جوسازی رسانه‌ای ببینیم، آن آستانه به قله رسیدن مورد اشاره رهبری کاملاً قابل درک است.
چرا نباید امیدوارباشیم ؟!
بار دیگر کمی مبتنی بر مستندات اشاره کنم که ما کجای کار بوده‌ایم و امروز کجاییم؟!
در تکثیر و انجماد سلول‌های بنیادین ما هیچ عددی نبودیم اما امروز با همت شهید دکتر کاظمی آشتیانی‌ها و جوانان جهادی عزیزمان رتبه اول منطقه و جز ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم.
در تولید علم تقریباً هیچ جایگاهی نداشتیم اما امروز آهنگ سرعت تولید علم در ایران ۱۱ برابر متوسط جهانی است.
ما امروز جزو ۱۰ کشور دارای ناوگان بزرگ زیردریایی در دنیا هستیم.
در حوزه سلامت، در آموزش، در درمان، در تولید انواع داروها و تجهیزات بیمارستانی و تولید انواع واکسن جز ۱۰ کشور اول دنیا هستیم و حتی در کرونا علی‌رغم تحریم‌های بی‌سابقه نسبت به کشورهای پیشرفته دنیا، کم‌ترین قربانی را داشتیم و در تولید واکسن کرونا جزء برترین‌ها بوده‌ایم و در میان کشورهای منطقه رشد خوبی در زمینه توریست درمانی داریم.
در علم نانو ما هیچ محلی از اعراب نداشتیم اما امروز جزء ۴ کشور برتر دنیا هستیم.
از لحاظ دفاعی و امنیتی و به‌ویژه استقلال با اینکه ما با پشتوانه آمریکا و غرب کاملاً وابسته و مثلاً ژاندارم منطقه بودیم، اما امروز کاملاً مستقل و قدرت اول منطقه هستیم و از نظر موشکی و پهبادی جزء ۵ کشور برتر دنیا میبایم و جزء ۶ کشور دارای فن‌آوری موشک هایپرسونیک و همچنین جزء ۱۷ ارتش قدرتمند دنیا هستیم.
یا در تولید فولاد جزء ۱۰ کشور برتریم و در ثبت اختراعات رتبه دهم دنیا را داریم، رتبه ۹ تولید انرژی، رتبه ۱۵ تولید علم و رتبه ۱۰ جهان در پرتاب‌گر ماهواره را داریم.
این موارد تنها گوشه‌ای از دستاوردهای ما هستند و تأکید می‌شود اگر همه رشد جبهه حق و انزوای رو به اضمحلال جبهه باطل را به‌طور واقع‌بینانه و به‌دور از جوسازی رسانه‌ای دشمن ببینیم آن آستانه به قله رسیدن مورد اشاره رهبری کاملاً قابل درک است.
✍بهزادزارع
دانشجوی مشروطی دانشگاه شهادت