چرا بدهکاران؛ طلبکارند، و طلبکاران بدهکار؟

خرداد 11, 1402
336 بازدید

  🔴 گرچه تلاش دشمن بر این است واقعیت‌ها دیده نشود اما حقیقت آن است که در جمهوری اسلامی پیشرفت‌های فراوانی داشته‌ایم؛ تا جایی که به فرمایش رهبر معظم انقلاب «برخی از پیشرفت‌ها شبیه معجزه است.» ♦️اما در کنار این توفیقات، کاستی‌ها و نقص‌ها‌ هم کم نیستند، تا جایی که کسی نمی‌تواند منکر این نارسایی‌ها […]

 

🔴 گرچه تلاش دشمن بر این است واقعیت‌ها دیده نشود اما حقیقت آن است که در جمهوری اسلامی پیشرفت‌های فراوانی داشته‌ایم؛ تا جایی که به فرمایش رهبر معظم انقلاب «برخی از پیشرفت‌ها شبیه معجزه است.»
♦️اما در کنار این توفیقات، کاستی‌ها و نقص‌ها‌ هم کم نیستند، تا جایی که کسی نمی‌تواند منکر این نارسایی‌ها به‌ویژه در اقتصاد و معیشت مردم شود، و رهبری هم به‌همین دلیل و با هدف تأکید به مسئولان، تمام سال‌های اخیر را با عناوین اقتصادی نامگذاری کرده‌اند.

🔺مشکل اصلی که در این هوچی‌بازار با آن مواجهیم این است که امثال پدر شهید عجمیان‌ها که خود می‌گویند کارگر فصلی هستند؛ ماهی ۳-۴ میلیون تومان درآمد دارند و قبلاً هم ۳۰ ماه در دفاع از کشور و نظام؛ جبهه بوده‌اند خود را بدهکار این نظام و انقلاب می‌دانند اما امثال
🔺قره‌حسنلوها که بر سینه جوان مظلوم این خانواده جفتک می‌زنند، به گفته خودشان ماهی حداقل ۱۰۰ میلیون تومان درآمد دارند و در عین حال طلب‌کارند!!
به‌راستی چرا امثال علی دایی‌ها و علی کریمی‌ها و رضاکیانیان‌ها و… با درآمدهای آن‌چنانی؛ بزرگ‌ترین تشکیل‌دهندگان فرار مالیاتی هستند و در عین حال طلب‌کاران اصلی جامعه هم هستند و خود را محق؛ در ریختن خون علی وردی‌ها و عجمیان‌ها می‌دانند؟!

🔷 پاسخ را ۱۴۰۰ سال قبل فرموده‌اند: «الناس علی دین ملوکهم»
وقتی امثال علی لاریجانی‌ها و حسن روحانی‌ها و… که سال‌ها سکان مجلس و دولت در دستشان بوده به‌جای پاسخ‌گویی به قصورهای خود طلب‌کار می‌شوند، دیگران هم به‌طور طبیعی به آن‌ها اقتدا کرده و می‌کنند!
🔺چرا این آقایان که بارها و بارها با همین سازوکار انتخاباتی در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری وارد شده و با همین سازوکار سال‌ها بر مقدرات مردم سوار بوده‌اند، اکنون که باید پاسخگوی عملکرد خود در وضع موجود باشند مدعی و شاکی و طلبکارند؟!

🔶 از قدیم گفته‌اند: «آب که سربالا برود قورباغه هم ابوعطا می‌خواند!»
دستگاه قضایی و سایر دستگاه‌های نظارتی که سست و ضعیف هستند اما چرا افکار عمومی جای شاکی و متهم را بعضاً عوض می‌کند و از این دستگاه‌ها مطالبه احقاق حق نمی‌کند؟!

🔻پیش‌تر در دو یادداشت https://behzadzare.ir/?p=437 سال گذشته گفتم که دشمن اقدامات زیادی علیه ما داشته و دارد اما عمده این اقدامات ایزایی است و ما نباید مشغول امور فرعی شویم.
سه خط اصلی تلاش دشمن
۱- غیرعقلانی کردن جامعه
۲- ایجاد و دامن زدن به تفرقه
و
۳- القاء یأس به جامعه است
و ما هم در مقابل فقط باید بر سه راهبرد «تقویت عقلانیت»، «صیانت از وحدت» و «امید آفرینی» تمرکز کنیم.
نباید مشغول مسائل فرعی شویم؛ امسال هم رهبر معظم انقلاب [در روز ارتش] در دیدار فرماندهان نظامی تأکید کردند که «مسائل اصلی را دریابید و نباید مشغول مسائل فرعی شوید».
متأسفانه باید پذیرفت که در هر سه خط هم علائم و نشانه‌هایی هست که دشمن را تا حدودی موفق نشان می‌دهد.

🔺متأسفانه اینکه امثال این آقایانِ بدهکار طلبکار شده‌اند و طلبکاران واقعی بدهکار، قرینه‌ای از ضعف عقلانیت در جامعه است، یقیناً دولت و مجلس فعلی هم ضعف و سستی‌هایی دارند اما اگر مبنای نقد عملکردها [چه برای مسئولین قبلی و چه مسئولین فعلی] عقلانیت و منطق باشد سره از ناسره جدا خواهد شد و قدرت جولان و فرافکنی از بندبازان سیاس و قدرت‌طلب سلب می‌شود.
🔻عقلانیت و منطق یعنی مستند و مستدل صحبت کردن، اگر جامعه طلب سند و استدلال کند باید در این مورد بپرسد که اگر سازوکار فعلی انتخابات معیوب و ظالمانه است شما چرا بارها و بارها با همین سازوکار بر امورات کشور سوار شده‌اید؟!!
✍بهزادزارع
دانشجوی مشروطی دانشگاه شهادت

برچسب‌ها: