«این الطاف خفیه الهی را دریابید»

«این الطاف خفیه الهی را دریابید»
آذر 30, 1401
183 بازدید

هوالحکیم   رهبرمعظم انقلاب: «جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و در آن عناصر مؤمن و با شرف کم نیستند و موضع‌گیری چند نفر ارزشی ندارد.» متأسفانه در سال‌های اخیر عرصه ورزش و هنر عموماً رها بوده و برخی انسان‌های غافل و خودپرست از این رهاشدگی به‌ وجود آمده نهایت سوء استفاده را کرده […]

هوالحکیم

 

رهبرمعظم انقلاب: «جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و در آن عناصر مؤمن و با شرف کم نیستند و موضع‌گیری چند نفر ارزشی ندارد.»

متأسفانه در سال‌های اخیر عرصه ورزش و هنر عموماً رها بوده و برخی انسان‌های غافل و خودپرست از این رهاشدگی به‌ وجود آمده نهایت سوء استفاده را کرده و پا را فراتر از گلیم خود دراز کرده و می‌کنند! اصولاً هنرمند کسی است که حقیقت را فهم کند و با استفاده از استعداد و زبان هنری همان حقیقت و ارزش‌ها را به انسان‌ها و جامعه منتقل می‌کند.

کم نیستند امثال مرحوم #سلحشور، #داریوش_ارجمند، #حاتمی‌کیا، #مهران_رجبی، #الهام_چرخنده و… که با اعتقاد و آرمانی بلند برای بسط و نشر ارزش‌های والای انسانی در تکاپو بودند و هستند.

اما در سال‌های اخیر مشتی کاسب بی‌تربیت سودجو که همه اهداف و آرمانشان در محدوده شکم و زیر شکم خلاصه می‌شود از این شرایط رها شدهٔ فرهنگی کشور سوء استفاده کردند و با بازی در نقش قهرمانان واقعی این کشور به شهرت رسیدند و از آنجا که فاقد ظرفیت لازم بودند، متوهم شدند و باورشان شد که واقعاً هنری دارند و…!

یک مورد از این جماعت متوهم شهرت‌پرست #حمید_فرخ‌نژاد است که با کمال بی‌شرمی و گستاخی می‌گوید: من یک تار موی فرزندم را بر ۸۵ میلیون ایرانی ترجیح می‌دهم!!!

تاریخ ایران پر از مفاخری است که خود را فدای ایران کردند، #ملت_ایران به‌یاد دارند که در دوران دفاع مقدس چه جوانان رعنایی برای ایران در میدان‌ مین بر روی سیم خاردار خوابیدند تا معبری باز شود و…! دیده‌بانی مانند شهید انشایی وقتی دشمن به مواضع آن‌ها رخنه کرده، گرای موقعیت خود را به توپخانه دادند و با گلوله توپ خودی به شهادت رسیدند!!! یا غواصی که در اروند تیر خورد ولی برای اینکه عملیات لو نرود با اراده خود زیر آب رفت و خفه شد تا ملت ایران سربلند بمانند؛

اما امروز

فرومایگانی همچون فرخ‌نژاد که فقط ادای هنر آن‌ها را در آوردند متوهم شده‌اند که چه تخم دو زرده‌ای برای ملت گذاشته‌اند و…!!! کسانی که همه شهرت خود را مدیون ملت و قهرمانانش هستند؛ به وقت خاص هم در صف دشمنان این ملت می ایستند و به مردم و نظام جفتک می‌پرانند!

بنظرم گرچه اغتشاشات اخیر خسارات مادی و معنوی فراوانی داشت اما برکاتی هم داشت و این از الطاف خفیه الهی بود که گمراهان و آلودگانی در همه عرصه‌های هنری، ورزشی و… خباثت خود را آشکار کردند.

خواهشاً مسئولان مربوطه از روشنفکر بازی دست بردارند و قاطعانه و به‌ دور از مماشات از این فرصت طلایی برای پاکسازی همه عرصه‌های مهم از جمله پاکسازی ساحت مقدس فرهنگ از وجود این مارهای خوش خط و خال اقدام کنند.

 

 

✍بهزادزارع