«سه خط تلاش ما ودشمن» (۲)

«سه خط تلاش ما ودشمن» (۲)
تیر 24, 1401
163 بازدید

هوالحکیم «سه خط تلاش ما ودشمن» (۲) در مطلب قبل https://b2n.ir/h69392 🔴 گفته شد باید سعی کنیم « #عقلانیت را در جامعه حاکم کنیم» و دشمن هم از همین آبِ غیرعقلانی کردن فضای جامعه ماهی مورد نظر خود را صید می‌کند. ♦️باید تلاش کنیم « #امید به جامعه خود تزریق کنیم» و دشمن مدام یأس […]

هوالحکیم

«سه خط تلاش ما ودشمن» (۲)

در مطلب قبل

https://b2n.ir/h69392

🔴 گفته شد باید سعی کنیم « #عقلانیت را در جامعه حاکم کنیم» و دشمن هم از همین آبِ غیرعقلانی کردن فضای جامعه ماهی مورد نظر خود را صید می‌کند.
♦️باید تلاش کنیم « #امید به جامعه خود تزریق کنیم» و دشمن مدام یأس القاء می‌کند، باید «اتحاد و #انسجام_ملی را تقویت کنیم» و دشمن به‌دنبال ایجاد شکاف و تفرقه است.
❇️ و اما عقلانیت؛
اساس عقلانیت منطق است و اساس منطق؛ مستند و مستدل صحبت کردن. زمانی که اخبار و تحلیل‌ها بر اساس آمار و اطلاعات غیرمستند و واهی باشد می‌شود هر دروغی را به خورد جامعه داد، وجای جلاد وشهید را براحتی عوض کرد، مثال: کسی منکر زحمات قشر فرهیخته فرهنگی کشور و ضایع شدن حقوق آن‌ها نیست اما اول اینکه مگر فقط فرهنگیان عزیز در تنگنا هستند؟! و دوم اینکه چرا در دولت جناب روحانی در صندوق ذخیره بازنشستگی فرهنگیان ۱۲ هزار میلیارد تومان تخلف شد و هیچ کس هیچ عکس‌العملی نداشت؟!
اما دولت آقای رئیسی هنوز تشکیل نشده بود تاکنون هر روز با تجمع و اعتراض فرهنگیان مواجه است !!!
🔺اگر منطق در جامعه حاکم نباشد و هر کسی بتواند هر چیزی را به هر چیزی نسبت دهد طبیعی است سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.
🔺برای مثال عامل اصلی کم‌آبی در کشور ناشی از خشکسالی است اما دولت جناب رئیسی در مجلس در حال گرفتن رأی اعتماد بود که در خوزستان و اصفهان و چهارمحال و… مردم عصبانی از کم‌آبی را علیه دولت تشکیل نشده شوراندند !!!
به‌راستی اگر عقلانیتی حاکم باشد مشکل آب چه ربطی به رئیسی و دولت نیامده او داشت؟!
اگر علاوه بر مشکل خشکسالی، قصوری در دولت‌ها هم بوده آقایان #خاتمی، #احمدی‌نژاد، و #روحانی باید پاسخ‌گو باشند اما همین رفتار غیرعقلانی؛ دولت نیامده را قصاص قبل از جنایت می‌کند، طوری که نه تنها سه دولت گذشته پاسخ‌گو نمی‌شوند بلکه هر سه رئیس‌جمهور قبلی بجای پاسخگویی از قصور خود با قیافه‌ای حق به جانب و صدور بیانیه مردم را به مطالبه آب و شورش دعوت می‌کنند!
🔺در شرایطی که اگر ما برای عقلانیت در جامعه تلاش نکنیم استدلال‌ها و ادعاهای صدمن یک غاز جایگزین می‌شود و به راحتی و به‌ویژه در زمان‌های بحرانی جای حق و باطل عوض می‌شود.
♦️در همین حادثه #متروپل_آبادان که همه مردم ما را داغدار کرد، فرماندار آبادان در لحظه حاضر می‌شود، استاندار خوزستان دو ساعت بعد خود را می‌رساند، و شخص وزیر کشور به اتفاق نیروهای جهادی و تمامی امکانات بحران کشور و نیروهای مسلح و مردم چند ساعت بعد در صحنه حاضر می‌شوند و همهٔ توان خود را برای نجات گرفتاران و التیام بازماندگان به‌کار می‌گیرند و… اما عده‌ای ورشکسته سیاسی و معلوم‌الحال مانند #تاج‌زاده با تحریک مردم به شورش علیه نظام، در تلاش هستند که از نمد فر ریختهٔ بی‌کفایتی رفقای هم حزبی خود کلاهی برای احیاء خود و جریان رو به موت اصلاحات ببافد!
حادثه متروپل حتماً علل و عواملی دارد و در ساعات اولیه برخی از عوامل آن دستگیر شدند و برخورد لازم هم انجام خواهد شد و اگر قصوری هم بوده رفقای هم حزبی و هم‌پیاله جناب تاجزاده در آن دخیلند، اما چرا باید با غیرمنطقی کردن فضا، زمینه را برای #فرافکنی چنین عناصر متخلف و فرصت‌ طلبی فراهم شود، به گونه ای که در خیابانی صدها مجاهد برای مردم آبادان درحال تلاش و خدمتند و در خیابانی دیگر عده ای ارزشهای همان خادمان خود را به باد فحش وناسزا ببندند و… این از ثمرات غیرعقلانی کردن جامعه است؟!
🔺در سایه همین غیرعقلانی کردن جامعه است که دشمنان قسم خورده ملت ایران میتوانند ازکاهی درایران کوهی بسازند ولی از انعکاس رسوایی جامعه خود که مثلا در مدرسه‌ای نوجوانی برای تفریح ۲۱ دانش‌آموز و معلم را به طرز فجیعی به قتل می‌رساند، با سلطه رسانه‌ای آن را خفه می‌کنند اما هزاران خبر جعلی از حادثه‌ای همچون متروپل آبادان برای تحریک مردم ایران تولید و بازنشر می‌دهند.

ادامه دارد…

وبسایت | تلگرام | سروش | ایتا | روبیکا | اینستاگرام
Behzadzare.ir
T.me/BehzadZare
Sapp.ir/BehzadZare
Eitaa.com/BehzadZare
Rubika.ir/BehzadZare57
Instagram.com/Behzad.Zare1348