همراه با کاروان شهدا در نوروز ۱۴۰۰: چگونگی آغازجنگ تحمیلی نیابتی؟

همراه با کاروان شهدا در نوروز ۱۴۰۰: چگونگی آغازجنگ تحمیلی نیابتی؟
فروردین 2, 1401
164 بازدید

هوالشاهد همراه با کاروان شهدا در نوروز ۱۴۰۰ 2⃣ چگونگی آغازجنگ تحمیلی نیابتی؟ ♻️ در مطلب 1⃣ علّت جنگ را بیان کردیم که عاملان اصلی #جنگ‌تحمیلی هشت ساله علیه جمهوری اسلامی، نظام سلطه اعم از قدرت‌های غربی و شرقی بودند و همه توان خود را به‌کار گرفتند تا انقلاب به سرانجام نرسد اما در کمال […]

هوالشاهد

همراه با کاروان شهدا در نوروز ۱۴۰۰

2⃣ چگونگی آغازجنگ تحمیلی نیابتی؟

♻️ در مطلب 1⃣ علّت جنگ را بیان کردیم که عاملان اصلی #جنگ‌تحمیلی هشت ساله علیه جمهوری اسلامی، نظام سلطه اعم از قدرت‌های غربی و شرقی بودند و همه توان خود را به‌کار گرفتند تا انقلاب به سرانجام نرسد اما در کمال ناباوری رسید و پیروز شد. سپس همه تلاش خود را با کودتا، درگیری‌های قومی، تشکیل و حمایت از گروهک‌ها انجام دادند و سعی در ساقط کردن این نظام داشتند که به‌علت ایستادگی مردم، تیرشان به سنگ خورد و در نهایت چاره را در یک تهاجم گسترده دیدند.

❌ پروژه ساقط کردن جمهوری اسلامی تعریف شد و به‌دنبال پیمانکار گشتند، همه کشورهای همسایه ایران مورد مطالعه جدّی قرار گرفت و در نهایت بنا بر ویژگی‌هایی به #صدام رسیدند، چرا که مجری این پروژه ویژگی‌هایی باید می‌داشت که فقط منحصراً در صدام جمع شده بود.

⬇️ پیمانکارمربوطه:
1⃣ باید انسانی جسور و کله‌خر باشد که صدام بود!
2⃣ ابزار لازم برای اجرای پروژه مثل ارتش قوی داشته باشد (ارتش عراق پس از ایران درمنطقه نسبتاً قوی بود)
3⃣ بهانه لازم برای شروع جنگ داشته باشد، حِرص و انگیزه کشورگشایی در صدام مثال‌زدنی بود!
4⃣ باید بهانه لازم برای شروع داشته باشد، که بین ما و عراق بهانه فراوان بود؛ مثلاً اروندرود که یک رود است اما دو اسم دارد، ما به آن می‌گویم اروندرود و عراقی‌ها می‌گویند شط‌العرب و…

👆 خود این بهانه‌ها، هم ریشه در سیاست استثماری همین نظام‌های سلطه‌گر دارد، چرا که اغلب کشورهای اسلامی مستعمره آن‌ها بوده و مرزها را استعمارگران تعریف کرده‌اند. می‌توانستند مرزها را به‌گونه‌ای تعریف کنند که زمینه تنش مرزی در آن نباشد اما چرا همه مرزهای کشورهای اسلامی را مبهم و زمینه‌ساز اختلاف تعریف کردند؟ چون اقضای سیاست «اختلاف بینداز حکومت کن» همین بود.

💢 صدام را رفتارشناسی کردند و انتخاب شد و مبتنی بر رفتارشناسی صدام سه عملیات رونی طراحی و روی او اجرا شد:
1⃣ عملیات روانی «تهدید»:
صدام فردی قلدر بود و روان‌شناسی می‌گوید اگر بخواهید قلدوری را به‌حرکت در بیاورید باید او را تهدید کنید! به صدام این‌طور القاء شد که غایت جمهوری اسلامی، انقلاب جهانی است و مبنای انقلاب ایران اعتقاد شیعه است و قبور ائمه شیعه هم در عراق است، لذا به‌زودی به عراق حمله خواهند کرد و…
2⃣ عملیات روانی «تطمیع»:
بعد از تهدید، او را تطمیع کردن و گفتند ایران را اشغال کن، #خوزستان و #اروند برای خودت! همین سیاست چماق و:هویج که هنوز هم در مرام غربی‌ها رایج است!
3⃣ عملیات روانی «تحریک»:
به صدام القاء شد که ایران تازه انقلاب کرده و ارتشش از هم پاشیده و سپاه هم تعدادی دانشجو و دانش‌آموز و طلبه و جوان کم سن‌وسال هستند و… لذا جنگ بلد نیستند و شما یک سوت بزنید تمام است!

👆 با القای این سه عملیات روانی، صدام هوایی شد وآماده چنین بلندپروازی خسارت‌باری شد و بدین‌صورت او را به داخل مرزهای ایران سوق دادند.

💣 صدام متوهّم باد شده در ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ در تلویزیون #بغداد ظاهر شد و خود را سردار قادسیه (جنگ قادسیه و فتح ایران در صدر اسلام) معرفی کرد و نطق خود را ناتمام گذاشت و گفت: فردا در الاهواز و پس فردا در طهران با شما صحبت می‌کنم!

🗞 او قرارداد قبلی فی ما بین ایران و عراق (۱۹۷۵ الجزایر ) را در مقابل دوربین تلویزیون پاره کرد و دستورحمله به مرزهای ما را صادر کرد.

ادامه دارد…

✍ #بهزاد_زارع | دانشجوی مشروطی دانشگاه شهادت

وبسایت | تلگرام | سروش | ایتا | روبیکا | اینستاگرام
Behzadzare.ir
T.me/BehzadZare
Sapp.ir/BehzadZare
Eitaa.com/BehzadZare
Rubika.ir/BehzadZare57
Instagram.com/Behzad.Zare48