اعجاز جنگ تبلیغاتی و اولویت تبیین حقایق

اعجاز جنگ تبلیغاتی و اولویت تبیین حقایق
دی 6, 1400
166 بازدید

هوالحکیم 🔴جنگ روانی و تبلیغاتی ریشه‌ای طولانی در اعماق تاریخ دارد و باطل [حتی پیش از اسلام و دوره پیامبران پیشین تاکنون] همواره از این حربه و جفای ناجوانمردانه علیه جبهه حق استفاده کرده است که اوج آن به صدر اسلام و ترور شخصیتی امیرالمؤمنین(ع) با قلب کردن حقیقت برمی‌گردد تاجایی که بعد از شهادت […]

هوالحکیم

🔴جنگ روانی و تبلیغاتی ریشه‌ای طولانی در اعماق تاریخ دارد و باطل [حتی پیش از اسلام و دوره پیامبران پیشین تاکنون] همواره از این حربه و جفای ناجوانمردانه علیه جبهه حق استفاده کرده است که اوج آن به صدر اسلام و ترور شخصیتی امیرالمؤمنین(ع) با قلب کردن حقیقت برمی‌گردد تاجایی که بعد از شهادت آن حضرت، اهالی کوفه با تعجب از چرایی حضور علی(ع) به‌عنوان یک تارک‌الصلوة در مسجد سخن می‌گفتند!
🔺در زمان معاصر و عمر ۴۳ ساله جمهوری اسلامی هم دشمنان این نهضت و انقلاب، امید و توان خود را در کنار جنگ و تهدید و فتنه نظامی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی، روی جنگ نرم متمرکز کرده‌اند و امروز این هماورد تبلیغاتی به اوج خود رسیده است.
🔻نظام سلطه علاوه بر مشکلات خود ساخته برسر راه نظام حتی با دستاویز قرار دادن حوادث طبیعی همچون سیل، زلزله و خشکسالی و بزرگ‌نمایی آنها به دنبال تخطئه نظام و تضعیف حکومت اسلامی است.
🔷به‌عنوان نمونه: آن‌ها بدون توجه به تلفات بیش از دو برابری آمریکا و کشورهای اروپایی نسبت به ایران در موضوع #کرونا، و با نادیده گرفتن تحریم‌های ظالمانه ایران اسلامی و وعده‌های بی‌سرانجام غرب به دولت سابق، زبانی دراز دارند و با پررویی عملکرد نظام دربحث کرونا را افتضاح نشان می‌دهند!
☑️این سیاه‌نمایی و بازی رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن بارها با هشدار رهبر معظم انقلاب به‌ویژه در ماه‌های اخیر روبرو شده است.
❇️ایشان اخیراً توجه به جنگ نرم را با «جهاد تبیین» مورد تأکید قرار دادند اما ماعناصر انقلاب با غفلت از آن عبور کرده و می‌کنیم.
✅معظم‌له بعد از جنگ سخت [دفاع مقدس] از تهاجم و شبیخون فرهنگی گفتند لیکن ما اندر خم کوچه همان جنگ سخت مانده بودیم، بعدها هشدار جنگ اقتصادی دادند؛ سوزن ما برجنگ فرهنگی گیر کرده بود، گرچه امروز اقتصاد ومعیشت خیلی مهم است ولی امام از جنگ تمام عیار تبلیغاتی می‌گویند، و باز ما درگیر جنگ اقتصادی هستیم!
🔵رهبری بر خلاف تصور همگان، جنگ تبلیغاتی را مهم‌تر از جنگ اقتصادی می‌دانند و در همه دیدارهای مهم اخیر خود بر آن تأکید داشته‌اند که نمونه آن درجلسه تنفیذ آقای رئیسی بود، جایی که همگان منتظر توصیه‌ها و تأکیدهای اقتصادی بودند، اما باز به جنگ تبلیغاتی پرداختند و از غفلت ما در این امر مهم شکوه کردند.
«مسئله #جنگ_تبلیغاتی دشمن است. امروز بیشترین تحرّک دشمنان ما علیه ما بیش از تحرّکات امنیّتی و اقتصادی، تحرّکات تبلیغاتی و جنگ نرم و تبلیغات رسانه‌ای است؛ برای اینکه بر افکار عمومی مردم مسلّط بشوند مبالغ هنگفت هزینه می‌کنند، کارهای بسیار انجام می‌دهند؛ فکرهای بسیاری را در مجموعه‌های فکری برای این کار استخدام می‌کنند تا بتوانند با جنگ روانی، با تبلیغات گوناگون، افکار عمومی کشورها را – از جمله بیشتر از همه امروز کشور ما را که هدف سوء‌ نیّت قدرت‌های بزرگ است – قبضه کنند و در اختیار بگیرند. وقتی افکار عمومی یک ملّت در اختیار بیگانه قرار گرفت، حرکت آن ملّت هم طبعاً طبق میل آن بیگانه پیش خواهد رفت. کار تبلیغاتی کار مهمّی است؛ ما در این زمینه ضعف داریم» مرجع

✳️ یا در دیدار با هیأت‌های دانشجویی در اربعین گذشته که بر ضرورت حرکت «تبیین» این‌گونه تاکید فرمودند: «به مسئله‌ی #تبیین اهمّیّت بدهید. خیلی از حقایق هست که باید تبیین بشود. در قبال این حرکت گمراه‌کننده‌ای که از صد طرف به سمت ملّت ایران سرازیر است و تأثیرگذاری بر افکار عمومی که یکی از هدف‌های بزرگ دشمنان ایران و اسلام و انقلاب اسلامی است و دچار ابهام نگه داشتنِ افکار و رها کردن عدد دشمن است.» مرجع

🔶و ۲۱ آذرماه امسال‌ هم در سالروز ولادت حضرت زینب(س) در دیدار با پرستاران هم بار دیگر همگان را متوجه این راهبردکرده و فرمودند: «نکته‌ی مهمّ دیگر در زندگی این بزرگوار که آن هم باز نشانه‌ی تدبیر است، این است که این بزرگوار #جهادتبیین را، جهاد روایت را راه انداخت؛ نگذاشت و فرصت نداد که روایت دشمن از حادثه غلبه پیدا کند؛ کاری کرد که روایت او بر افکار عمومی غلبه پیدا کند. حالا تا امروز روایت زینب کبریٰ(سلام‌الله علیها) از حادثه‌ی عاشورا در تاریخ مانده… این همان حرفی است که بنده همیشه می‌گویم: شما روایت کنید، حقایق جامعه‌ی خودتان و کشور خودتان و انقلابتان را. شما اگر روایت نکنید، دشمن روایت می‌کند… دروغ می‌گوید [آن هم] ۱۸۰ درجه خلاف واقع؛ جای ظالم و مظلوم را عوض می‌کند» مرجع

◀️ لذا حقیربه‌عنوان کوچکترین سرباز نظام وباهمین بضاعت کم، به حول‌وقوه الهی مصمم هستم با تمرکز برجهادتبیین، به دلگرمی و مدد دوستان در این مسیر حرکت کنم.

ادامه دارد…

✍ بهزاد زارع – دانشجوی مشروطی دانشگاه شهادت

برچسب‌ها: