«وظیفه دارم …1/

«وظیفه دارم …1/
خرداد 19, 1400
114 بازدید

هوالصادق  بنا داشتم پیرامون ورود دکتر #زاکانی به انتخابات ریاست‌جمهوری بنویسم، اما به‌ علت مشغله و بخشی هم ملاحظاتی که داشتم؛ منصرف شدم. تا اینکه برخی دوستان سئوالات و پیام‌های متعددی مطرح کردند و این مهم را مطالبه داشتند، و چنین شد که بر خودم فرض دانستم نکاتی بنویسم. همان‌طور که خود ایشان هم هنگام […]

هوالصادق

 بنا داشتم پیرامون ورود دکتر #زاکانی به انتخابات ریاست‌جمهوری بنویسم، اما به‌ علت مشغله و بخشی هم ملاحظاتی که داشتم؛ منصرف شدم.
تا اینکه برخی دوستان سئوالات و پیام‌های متعددی مطرح کردند و این مهم را مطالبه داشتند، و چنین شد که بر خودم فرض دانستم نکاتی بنویسم.

همان‌طور که خود ایشان هم هنگام ثبت‌نام بیان داشتند، قصد ورود به صحنه انتخابات را نداشتند، اما صف‌آرایی صحنه به‌گونه‌ای برای فریب مجدد مردم رقم می‌خورد که حقیقتاً بر خود تکلیف دانستند.
 زاکانی خود را سرباز انقلاب می‌داند و از ابتدای مدافع نظام و ملت بوده و همواره برای دفاع از نظام ج.ا. آنچه را که در محاسبه نمی‌بیند؛ فقط خود و منافع خود است!
 از جمله ویژگی‌های ایشان یکی اینکه #اولویت‌ها را خوب تشخیص می‌دهند و دوم اینکه در عمل به اولویت‌های نظام و مردم، آنچه را که نمی‌بیند منافع شخصی خود است.
 از روزی که ایشان را می‌شناسم و حتی در گذشته (قبل از آشنایی) هم دقت کرده‌ام؛ «او همواره دنبال این بوده که برای ولایت و انقلاب و مردم مفید باشد نه مهم» و به‌نظرم امروز هم تشخیص او برای ورود به انتخابات، درست و به‌هنگام و فداکارانه بود!
لذا همانطور که او مثل همیشه ایثار کرد و آبروی خود را به چنین میدان سختی آورد؛ بنده هم احساس می‌کنم وظیفه دارم صادقانه فهم خود را ان‌شاالله برای رضای خدا به میدان بیاورم و در معرفی ایشان سعی خود را بکنم.
 به‌نظرم دکتر زاکانی مثل همیشه این‌بار هم نقش بی‌بدیلی برای #جبهه‌انقلاب ایفا خواهد کرد و معتقدم این حقیر هم به جهت ایفای نقش مؤثر او و هم به جهت نیاز اساسی جبهه انقلاب به معرفی چنین الگوهایی وظیفه دارم فهم و بضاعت خودم را درباره او و نقش مؤثرش بیان کنم.
 چرا که انتخابات اساساً صرف‌نظر از نتایجش خود فرصت و بستری است برای رشد و تربیت سیاسی – اجتماعی جامعه و نیاز فعلی و مبرم جبهه انقلاب بویژه نسل جوان در این فرآیند هم معرفی الگوهایی مانند زاکانی است.
 همین ویژگی‌ها ملموس‌ترین شاهد مثال‌های تربیتی برای جوانان امروز است که در دفاع از انقلاب، علاوه بر شور و ایمان، عقلانیت و از خودگذشتگی هم لازم است.
و معتقدم حلقه مفقوده فعل و انفعالات سیاسی اجتماعی، امروزه کم‌رنگ شدن همین ارزش‌هاست.
 رهبر معظم انقلاب بارها در فرمایشات خود از شهید کاظمی آشتیانی به‌عنوان الگویی یاد کرد که توانست همان فرهنگ ایثار و فداکاری جبهه را به دانشگاه و کلاس‌های درس آورد و به‌وسیله همان فرهنگ، جوانانی همچون احمدی‌روشن ها تربیت کرد.
امروزه هم شاهدیم زاکانی با همان مشی و مرامی که فداکارانه در فاو و شلمچه وارد میدان‌های مین شد؛ وارد عرصه کنشگری سیاسی شده و به‌همین علت بر ما فرض مسلّم است نه بخاطر ایشان؛ بلکه برای ترویج این مرام؛ این کنشگری مقدس را بیان و تعریف کنیم.

✍بهزادزارع

ادامه دارد…

لینک خبر در سایت جهان نیوز اینجا کلیک کنید