غلبه در میدان نبرد و تنبیه متجاوز

غلبه در میدان نبرد و تنبیه متجاوز
اردیبهشت 28, 1400
115 بازدید

  💥 بموجب پیروزی بزرگی که در عملیات فتح خرمشهر بدست آمد (اینجا کلیک کنید) موقعیت ما و دشمن جابجا شد یعنی ما در موقعیت برتر قرار گرفتیم و دشمن در موضع ضعف لذا عملیاتها یکی پس از دیگری کربلاها، والفجرها و… شدت گرفت !   🔻 اربابان و حامیان صدام هم احساس خطر کردند و […]

 

💥 بموجب پیروزی بزرگی که در عملیات فتح خرمشهر بدست آمد (اینجا کلیک کنید) موقعیت ما و دشمن جابجا شد یعنی ما در موقعیت برتر قرار گرفتیم و دشمن

در موضع ضعف لذا عملیاتها یکی پس از دیگری کربلاها، والفجرها و… شدت گرفت !

 

🔻 اربابان و حامیان صدام هم احساس خطر کردند و حمایتهای خود را از حالت ضمنی و تبلیغاتی به حمایت عملی و تسلیحاتی تغییر دادند!

 سرلشکر وفیق السامرایی مسئول استخبارات عراق در خاطرات خود مینویسد: « در جنگ با جمهوری اسلامی ۸۶ کشور دنیا تمام قد پشت ما ایستادن ۳۶ کشور سلاح دادند از آواکس های جاسوسی آمریکایی تا میگ های ۲۹ و تانکهای t 72  روسی تا میراژ های فرانسوی و تا بمبهای انگلیسی تا تسلیحات میکروبی آلمانی تا مینهای جهنده والمرای ایتالیایی و…  در اختیار ما قرار گرفت و ۱۷ کشور کمک مالی کردند، عربستان روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت، کویت ۱۵۰ هزاربشکه ، الجزایر ۱۰۰ هزاربشکه و … تعدادی از این کشورها مانند مصر و اردن و سودان و… که نه پول داشتند و نه سلاح،‌سرباز و نیروی انسانی در اختیار صدام قرار دادند» روزی که ما با ایرانیها صلح کردیم و اسراء تبادل شدند حدود ۳۰ کشور در ایران اسیر داشتند، همه این حمایتها بعد از فتح خرمشهر شروع شد و تا پایان جنگ و حتی بعضاً یکسال پس از پایان جنگ نیز ادامه یافت. 

✅ با وجود این پشتیبانیهای همه جانبه عملیاتهای ما هم پیروز مندانه تداوم یافت تا اینکه دشمن برای جبران شکستهای خود در میدان جنگ دست به نامردیهای جدیدی زد و به بمباران مناطق مسکونی، صنعتی و اقتصادی روی آوردند و مراکز نفتی را بشدت بمباران میکرند و حتی نفتکشهای ما را بوسیله هواپیماهای سوپراتاندارد فرانسوی شکارمیکرد و تا حدودی صادرات نفت ما مختل شد و… !

 یکی دیگراز شبهات مهم جنگ این است  ج .ا.  که قصد کشورگشایی نداشت چرا گاهی وارد خاک عراق شد مثلاً جزایرمجنون یا شهر فاو  را تصرف کرد و… ؟!

  •  ما جنگ نمیخواستیم ولی جنگی که به ما تحمیل شده بود را در میدان جنگ پیروزمندانه بُردیم و شکستهایی به دشمن تحمیل کردیم اما دشمن به جنگ شهرها و مراکز اقتصادی و نفتی رو آورد و ما چاره ای جز دفاع نداشتیم !
  • بموجب این نامردیها امام بر راهبرد قرآنی  « مقابله به مثل » تاکید کرد و بر این اساس رززمندگان دست به اقدامات مقابله به مثل زدند!

❇️ دشمن بیش از ۵۰٪ صادرات نفت ما که شریان اقتصادی کشور بود را متوقف کرد و اقتضای مقابله بمثل این بود که صادرات نفتش را باید متوقف کنیم !

❇️ بیش از ۸۰٪  تولید نفت عراق در جزایر مجنون و هور بود قرارگاه شناسایی سرّی نصرت به فرماندهی سردار شهید علی هاشمی در هور شکل گرفت و ماهها کار طاقت فرسا و پیچیده شناسایی در هور انجام شد و عملیات خیبر با هدف انهدام تاسیسات نفتی عراق طراحی و اواخر سال ۶۲ اجرا شد !

✅ دراین عملیات جزایر مجنون بتصرّف رزمندگان درآمد و صادرات نفت عراق مختل شد این عملیات در زمین گیرکردن دشمن خیلی حائز اهمیت بود اما شرایط  با تلاقی و طبیعی منطقه حفظ مواضع فتح شده را باسختی هایی مواجهه کرد و سال بعد برای تثبیت خط مجنون و هورعملیات بدر انجام شد !

✅ بدنبال این عملیاتها فشار شدیدی برماشین جنگی صدام وارد آمد و طبق معمول صدام برای جبران این شکست در جبهه دست به استفاده گسترده از سلاحهای شیمیایی زد و  بمباران مناطق مسکونی را هم تشدید کرد !

❤️ دراین دوعملیات بزرگ سرداران بزرگی همچون حمید و مهدی باکری ، همّت و برنسی و… آسمانی شدند یادشان گرامی و روحشان شاد !

🔴  صلوات !

برچسب‌ها: