آ سید حسن آقای عزیز بدان چرا و به چه عات در دل ما جای دارید!

هوالعالم

نقل است امام (ره) در ابتدای ورودشان به ایران به قم آمدند و در همین خانه قدیمی (میدان معلم) مستقر شدند.

امامی که در اوج اقتدار و محبوبیت بود دستور برگزاری انتخابات آزاد را صادر کرد. حدود پنجاه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی این مقدمات فراهم شد و ۱۲فروردین امام اولین نفری بود که رفت پای صندوق مسجد چهار مردان (یا به قول قمی ها چارمندان) و رای داد . آن وقت ظاهرا خبرنگار ها و تیم صدا و سیما دیر میرسند تا این لحظه تاریخی را شکار کنند و زمانی میرسند که امام رای خود را به صندوق انداخته بود و در حال رفتن بود .

خبرنگار ها از امام خواهش کردند یک بار دیگر بصورت نمادین جلوی دوربین بایستند و رأی دهند اما امام با ناراحتی انکار می کند و می گویند : ” این نقض قانون است ، این تمسخر قانون است و… ” و هرگز در مقابل اصرار خبرنگاران و حتی برخی مسولین که می گفتند: آقا این مهم است اکنون تصویری از شما بعنوان رهبر انقلاب اسلامی در حال رأی دادن منعکس شود و… تسلیم نشد و گفت : ” این خلاف قانون است حریم قانون باید حفظ شود و… ”

همچنین نقل است از خانم دباغ ( مرضیه حدیدچی) که وقتی امام (ره) در پاریس سکونت داشت یک روز یکی از یاران امام(ره) رفته بود گوسفندی خریده بود و آورده بود برای قربانی ؛ اما زمانی که امام مطلع شدند فرمودند: ” من از گوشت این گوسفند نمی خورم ، این حرام است چون بر خلاف قانون حاکم بر اینجا ذبح شده و…” ( در فرانسه از نظر بهداشتی و طبق قانون ، ذبح حیوانات در منزل ممنوع است.)

آسید حسن آقای عزیز!

مردم اگر دلداده آن مرد بودند ، عاشق همین سیره و رفتار او شدند ،نه سروری او ! عاشق پایبندی به قانون شدند ! چرا و با چه استدلالی خود را فراتر از قانون شورای نگهبان میدانید ؟ اگر امام معیار است و تو پرچم میراث داری او را یدک می کشی او که مرجع اعلم تقلید بود ، ولی امر مسلمین و در اوج اقتدار و محبوبیت لحظه ای حاضر به بی اعتنایی حتی به قانون بلاد کفر نشد!!!

آسید حسن عزیز! چرا و با چه استدلالی حاضر به شرکت در امتحان خبرگان و رعایت قانون نشدید؟

مرحوم حاج احمد آقا (ابوی عزیز شما) نقل می کردند : در زمان بمباران ها پناهگاه کوچکی در حیاط خانه محقر جماران ساختیم ، اواخر کار امام اطلاع پیدا کردند، بشدت ناراحت شدند و گفتند: ” خمینی اهل ویژه خواری نیست ! اگر فردا بمبی اینجا بخورد و بگویند خمینی در پناهگاه بوده من از مردم ایران که برخی شان توان و امکان تهیه پناهگاه نداشتند خجالت میکشم !”

آسید حسن آقای عزیز ! همه عزتی که امام (ره) نزد این مردم پیدا کرد مربوط به همین رفتارها بود و بس . حال امروز چرا و با چه حجتی خواستار رفتار ویژه شورای نگهبان در قبال خود هستید ؟

آسید حسن آقای عزیز ! شنیده ایم مهم ترین استدلال شما تاییدات مراجع معظم تقلید است .اولا” : آن بزرگوارن نسبت به شما و خاندان امام ابراز لطف و محبت کرده و در اظهارات هیچ یک از مراجع معظم تایید علمی شما نیامده و هیچ دلیلی بر تایید علمی شما نیست .

ثانیا: گیرم اینگونه باشد . شورای نگهبان که همه را ( غیر از کسانی که اکنون عضو خبرگان هستند ، یا قبلا امتحان داده اند )

به امتحان دعوت کرده ،حتی آقای صدیقی امام جمعه محترم تهران را !حتی استاد عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین

که رهبری (لااقل بعنوان یکی از مراجع)در حکم انتصاب وی به مراتب علمی ایشان اشاره می کند و…حتی حاج آقای آقا تهرانی

که مانند شما درس فقه و اصولشان دایر است و حتی حاج آقای طائب که سالهاست درس خاج دارند و…

آنوقت جنابعالی که بواسطه عشق این مردم به خمینی به شما ارادت دارند و داریم ، چرا و با چه استدلالی خود را فراتر از قانون میدانید؟

ثالثا : آیا واقعا کسانی که برای فرار از پاسخ گویی به ملت در قبال اشرافی گری و… شما را علامه و… خطاب کردند نمی دانند معیار تعریف شده این عناوین در مجامع علمی چیست ؟

حقیر بعنوان یک عاشق دلباخته خمینی ،که شاهد بودم عاشقان آن پیر سفر کرده چطور برای رضایت دل آن محبوب دلها جان میدادند ، بشدت نگران شما و همه فرزندان و نوادگان امام و شهدا هستیم . چرا که خمینی و همه کسانی پای امر او ایستادند و هزینه ها دادند برای حاکمیت و اجرای قانون و جلوگیری از ویژه خواهی و ویژه خواری بود . آنگاه چطور امروز کسانی از همان منظر و پایگاه عکس آن را عمل کنند ؟

محمد اذنب یکی از همرزمان من است که اتفاقا با هم شیمیایی شدیم البته او کجا و ما کجا … ؟ اذنب ۱۲سال است زیر چادر اکسیژن زندگی می کند ! او بر اثر سرفه های مکرر و همیشگی چشمهایش را هم از دست داده ، دو بار پیوند قرنیه کرده اما چشمانش پیوند را پس زده و… او حتی برای دقایقی هم بدون اکسیژن نمی تواند زندگی کند ! امروز در اولین روز دهه فجر با او تماسی داشتم ، حاج محمد در حالی که صدایش به سختی در می آمد می گفت : ” حاجی از انتخابات چه خبر؟ ” ازصبح با خودم فکر میکنم براستی حاج محمد اذنب نگران چیست ؟ او با منطق بعضیها دیگر چه چیزی برای ازدست دادن دارد؟

آسید حسن آقای عزیز و همه یادگاران شهدای بزرگوار ،که در قلب ما جای دارید ! همه حرف دلدادگان امام و شهدا این است بدانید وتوجه داشته باشید که چرا و به چه دلیل در قلب ما جای دارید ؟! و زمینه را برای طراحان جمل سازی برای نظام فراهم نکنید .

آسید حسن آقا ! وارث خمینی (ره) محمد اذنب است که دلواپس این میراث است ! ( بهزادزارع – دانشجوی مشروطی دانشگاه شهادت ۱۲بهمن ۹۴- قم )

یک دیدگاه برای “آسید حسن آقا ! بدانید چرا و به چه دلیل در قلب ما جای دارید؟”

  • اسلام چگینی می‌گه:

    درودبر جانباز سرافراز
    تقدیر و تشکر از حضورتان در جمع اهالی وبسیجیان روستای همت آباد(زادگاه اسلام!)
    خداوند به شما عمر بازعزت عنایت فرماید.انشاءالله/
    نفس گرم تان مجلس رو به فیض اکمل رسانده بود.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.