sayyad-aviny

 

 

هو الاول؛

قبل از هر چیزی سلام! و عرض ارادت و ادب و احترام به همه خوبان! بویژه یاران مهربان خانه «خلوت دل» یعنی دوستانی که درهمین سایت کم بضاعت پرت و پلاها و پراکنده ‌گویی‌های بعضاً بی‌ربط و بی سروته این علاف گرفتار را تحمل می‌کنند و با حضور گرم خود به دل بیمار این حقیر مرحم و امیدی تازه می‌دهند!!! مخلص همه تونم هستم و یک عرض ارادت ویژه‌ تر به همه با مرام‌ هایی که در این ایام (وقفه سایت) کوچک نوازی کردند و با کامنت و تماس و پیامک جویای حال این کم مقدار شدند و از تعطیلی سایت و عدم حضورم و … پرسیدند و برای چندمین بار ما را شرمنده مرام و ادب خود کردند نه از این باب که حقیر ارزش این توجه را داشته باشم بلکه از این همه ادب و مرام و معرفت رفقا خدا را بارها و بارها شکر کردم؛ ان‌شاالله سالی پر از 20 داشته باشید!!!از آنجا که دوستان با لطف و محبت، خیلی در خصوص حال و وضع جسمی بنده جویا بوده وهستند ضمن سپاس از بزرگواری و ذره نوازی همه خوبان؛لازم است این توضیح را عرض کنم که راستش توقف مطالب دلایلی داشته که دلیل اولش همین مشکلات جسمی ‌ام است؛ نامرد ظاهراً دیگه همراهی نمی‌کنه، مثل این ماشین‌های چپیو مدل پایین هر روز ما را یه جایی لنگ می‌زاره و … البته ما هم از رو نمی‌ریم هی بهش زور می‌گیم که حالا زوده و از این تعمیرگاه به اون تعمیرگاه خرجش می‌کنیم و … البته بازهم پروسه‌ی کمپوت شروع شده و فاطمه هم خوشحال و … اما بگذریم لوس بازی از ما گذشته و …

اما حقیفتاً دلیل اصلی وقفه این بود و هست که از دست خودم کمی خسته شده‌ام، از اینکه فقط حرف مفت می‌زنم و هیچ غلطی نمی‌کنم؛ از اینکه به بعضی حقایق داریم عادت می‌کنیم و بی‌خیالی در وجودمان نهادینه می‌شود!!! از اینکه درجا می‌زنیم!!! ازاینکه هِی فقط غُرمی‌زنیم!!! از اینکه فرافکنی می‌کنیم!!! کمی این روزها در کما رفتم چه باید کرد فرمودند: «من سواها یومان فهو المغبون» کسی که دو روزش مثل هم باشد او خاسر است! خاک بر سر من و امثال من که حتی مثل دیروز هم نیستیم! راستی روزش بماند هفته‌اش که هیچ، ماهش که پیش‌ کش، سالش هم که می‌گذره هیچ غلطی نکردیم!!! این روزها یادش بخیر آوینی!!! گفت: «عادت بزرگترین گورستان حقایق است، سعی کنید به شهدا عادت نکنید، چون به هر حقیقتی که عادت کردید او را همان‌جا دفن کرده‌اید» رفقا خیلی نگران این روندم که داریم به این حرف‌ها عادت می‌کنیم و بیم عادی شدن و عوارض آن یعنی پوست کلفتی بیشتر دارم! که بیداری و … را سخت‌تر می‌کند!!!

در این اول سالیه خیلی ذهنم درگیر شده؛ دوباره یاد اون روزها و رفقای رو سفید درگاه حضرت حق و … مخصوصاً راهیان نور امسال که ازطرفی شرمنده دست خالی و … از طرفی کم کاری‌ها و سوتی‌های خود و رفقای کم ‌همت و … که بزرگترین سرمایه عظیم فرهنگی را در این فقر و خلأ فرهنگی داریم ضایع می‌کنیم و … از اینکه بی‌تفاوتی‌ها، کم کاری‌ها، قصورها، تنبلی‌ها و … را با جدیدترین و بروزترین شیوه‌ها توجیه می‌کنیم و … خسته شده‌ام و …

چند روز پیش آقای آشتیانی (نماینده قم) جایی نقل می‌کرد در ایام عید عده‌ای از خواص برای عید دیدنی خدمت مقام معظم رهبری رسیدند ایشان ضمن گلایه از همه فرمودند: «نمی‌دانم به کی باید گفت و چگونه باید گفت، من آنقدر نگران وضعیت فرهنگی هستم که گاهی شب‌ها خوابم نمی‌برد و …» وقتی شنیدم با خودم گفتم اف بر من وامثال من!!! باید با چه شیوه و بیانی با دل‌های مرده ما حرف زده شود؟؟؟ واقعاً باید به خود و خیلی‌های دیگه با همه‌ی وجود گفت: «فأین تذهبون …» تازه آدم غربت امیرالمومنین(ع) را کمی می‌تونه حس کنه و … هنگام درنگ!!! چه خطیر و پرهزینه است؟؟؟ و تحملش برای اهل معرفت چه سخت است؟؟؟ آن هم آخر معرفت یعنی دومین شاهکار خلقت علی (ع)؟؟؟ حضرت می‌دید در حالی که از طرفی رنج‌های پیامبر(ص) و مجاهدت مجاهدین به بار نشسته و … و از طرفی موج عطش دنیای تشنه هدایت و معنویت آن ‌روز و … و از طرفی نظاره‌گر بود که صحابه و یارانی گرفتار قدرت‌ طلبی، ساده ‌لوحی، دنیاگرایی، سهم خواهی و … شده‌اند و فریادهای مظلومانه او دل‌های غافل را نمی‌لرزاند و …!!! آیا حضرت  چاره‌ای جز چاه داشت؟؟؟ !!! آن‌روز أین عمار و أین مالک و … دردناک‌ترین فریاد تاریخ بود که بجایی نرسید و بشریت بیش از هزار و سیصد سال است هزینه‌ی آن درنگ وغفلت را بر دوش می‌کشد و …!!!

و امروز پس از هزار و سیصد سال مردی از همان تبار و با اشراف بر این حقایق تلخ تاریخی از طرفی شاهد تمام قیمت و هزینه‌های در امتداد همان مسیر بوده؛ از ظلم و ستم بی ‌امان طاغوت تا زندان و شکنجه‌های خود و دوستان؛ تا خون دل‌های امام و مراد خود؛ تا کودتاها و ترور یاران و کردستان و … تا روزهای مجنون و شلمچه و … تا تنگناهای اقتصادی و سیاسی و … تا تهاجم، شبیخونو ناتوی فرهنگی و … همه را نه فقط نظاره‌گر بوده، بلکه با همه ‌ی وجود همچون جد غریب خود درخط مقدمش بوده و … و از طرفی با همه‌ ی درایت و هوشمندی شاهد ثمره دهی و به بار نشستن شجره طیبه پر زحمت انقلاب و … است. درشرایطی که عده‌ای برای حفظ و گسترش این دستاورد عظیم میلیمتری مجاهدت می‌کنند و یکی پس از دیگری برگ‌های زرینی همچون جنگ 33 روزه در جنوب لبنان، 22 روزه درغزه، عراق، افغانستان، و … و فتح وهماورد اخیر در سوریه به تاریخ اسلام و انقلاب می‌افزایند و … برای حضرت آقا خیلی دردناک است این‌که نظاره‌گر مشتی یاران گرفتار قدرت ‌طلبی‌ها؛ دنیا گرایی‌ها، ساده انگاری‌ها؛ کج فهمی‌ها؛ عافیت طلبی‌ها؛ گیج بازی‌ها و … باشند!!! براستی می‌توانیم کمی بفهمیم این شب‌ها آقا نیمه شب وقتی با این دغدغه‌ایی که خود فرمودند «خواب ازچشمانم گرفته» چگونه نجوا می‌کنند «کجایید آوینی که بفهمید و بفهمانید فرهنگ چیست و خلأ فرهنگی یعنی چی و …؟؟؟!!!» برویم بی‌قراری‌های روزای آخر عمر آوینی را یک بار دیگر مرور کنیم که همچون مرغ پرکنده مدام می‌رفت فکه و چزابه و … می‌آمد تهران و … نیامده دلش می‌گرفت از طرفی نیازها وگرانیگاه‌ها و ذخایر فرهنگی را می‌فهمید و از طرفی مسئولین و متولیان غرب ‌زده یا دست کم بی‌سواد را می‌دید که آدرس غلط به تشنگان حقیقت می‌دادند و … همان‌هایی که امروز هم می‌گویند: ما هنر ارزشی و غیرارزشی نداریم!!! همان‌هایی که علی‌رغم ادعاهای فراوان‌شان کیلومترها از مردم عقب‌ترند؛ همان‌ها که با پررویی تمام ترویج هرزگی و اشرافی‌گری را کار و تلاش فرهنگی وهنری می‌نامند!!! که نمونه‌ی اخیرش در افتضاح سعدآباد شاهد بودیم و …!!! همان کسانی که باتمام توان و امکانات و بودجه بی‌زبان فرهنگی کشور در جشنواره فیلم فجر اخیر بکار گرفتند تا خوش رقصی چهار تا آدم هنرمندنما که مدام یه پاشون هم اون‌ور آبه را به عنوان هنر و فرهنگ به مردم تحمیل کنند؛ اما بنازم به این مردم فهیم که با هوشمندی تمام از میان همه آدرس‌های غلط ردپای هنر را رصد کردند و«چ»، «معراجی‌ها» و «شیار 143» را مهر تأیید زدند و شفاف و روشن به اهالی کوچه‌های هنر نما در یک همه پرسی فرهنگی با هزینه‌ی شخصی خود فهماندند که یک من ماست، چقدر کره دارد!!! آفرین براین مردم که کیلومترها جلوتر از متولیان فرهنگی کشورند! دست مریزاد!!! آقا حجت و امیدش همین مردم است! البته مردم سال‌هاست با شیوه‌های مختلف دارند می‌گن ومی‌فهمانند مطلوب فرهنگ و ادب و هنر نزد آنان چیست، اما ظاهراً عده‌ای نمی‌خواهند و قصد هم ندارند بفهمند خواستگاه اصلی این ملت را …!!!

 میگن آوینی تهران که بود، شب‌ها می‌رفت بهشت زهرا و دلش را آرام  می‌کرد و …!!! جنوب هم که می‌رفت هرجا بود غروب خودش را می‌رساند شلمچه تا دل سنگینش آرام می‌گرفت!!!

براستی می‌توانیم بفهمیم این شب‌ها آقا وقتی دلش برای صیاد تنگ می‌شود چطور نجوا می‌کند؟! «کجایید صیاد من بفهمید و بفهمانید اشاره و رضایت ولی یعنی چه و …؟؟؟ !!!»

همسر صیاد شیرازی میگه روزای آخر بود که صیاد به درجه سر لشکری رسید، روزی که درجه‌اش را نصب کرد آمد خانه خیلی خوشحال بود شیرینی خریده بود با خودش آورده بود، در پوست خود نمی‌گنجید سؤال کردم چه خبرشده؟ خیلی خوشحالی چی شده؟ در پاسخ با لبخند جلو بچه‌ها گفت: شیرینی درجه‌ام است، شوهرت سرلشکر شده، دیگه خوشحال نباشم؟ و … من که صیاد را می‌شناختم و می‌دانستم باید قصه دیگری باشد شب خلوت که شد سؤال کردم علی آقا راستش را بگو این شادابی وخوشحالی مال چیه؟ تو را که می‌شناسم امروز رو زمین نبودید؛ می‌دانم اهل درجه و این حرف‌ها نیستی؟ صیاد در حالی که اشک شوق از چشمانش جاری شد گفت: مدت‌ها بود نگران رابطه و نسبت خود با آقا بودم!!! آقا از من رضایت دارد یا نه؟ مدت‌ها بود دنبال فرصتی بودم دنبال اشاره‌ای بودم و … تا این‌که دیروز برای نصب درجه سرلشگری خدمت آقا رسیدم وآقا بعد از نصب درجه مرا بغل کرد و در گوشم جمله‌ای گفت که رضایت او را حس کردم و دلم آرام گرفت، لذا این خوشحالی مال رضایت ولی و مقتدایم است که مستم کرده!!! البته آقا هم خوب توکاسه‌اش گذاشت! آقا برای کسی این کار را نکرده بود همه دیدیم در تلوزیون وقتی آمد کنار تابوت صیاد تمام قد ایستاد و بعد نشست و خم شد تابوت او را بوسید!!! صیاد همان افسر دوران طاغوت چطور مزد ولایتمداری خود را گرفت وعاقبت بخیر شد و …!!!

قابل توجه کسانی که روزای اول میدان ‌داری ‌شان بجای دستای آقا هل می‌زدن پاهای آقا را ببوسند اما وقتی فرصت بدست‌شان افتاد نقشه برای صندلی آقا می‌کشیدند!!! کم مانده بود خود را نایب امام زمان(ع) معرفی کنند و… !!! معلوم شد بعضیا شناگران ماهری‌اند اگه آب گیر بیارند!!!

 براستی برای آقا چقدر دشوار است خلأ امثال صیاد و حاج احمد کاظمی و … ؟؟؟!!!

کجایید نورعلی شوشتری؟؟؟ در روزهایی که همه می‌گفتن دیگر نمی‌شود کاری کرد و آیه یأس می‌خواندند، رفتی سیستان و بروجردی در کردستان را تکرار کردید و درکمال ناباوری شدید مسیح سیستان!!! آه برای آقا! آه برای فراق یاران! آه …

البته امروز شکر خدا هستند امثال حاج قاسم‌ها در رکاب آقا، اما چرا معدودند و …؟!

این روزها خیلی از این چیزها در ذهنم گذشت و خیلی سعی کردم به دل خفته که چه عرض کنم دل بیمار خودم تلنگری که نه!لگدی بزنم گاهی شیطان هم از فرصت استفاده می‌کند در گوشم می‌گه بی‌خیال تو آن ‌وقت که مردم فوج فوج و مفتی مفتی به خدا رسیدند، هیچ غلطی نتونستی بکنی، امروز که گنده‌هات هم کم آورده‌اند و توش موندن، تو می‌خوای چی‌کار کنی و … و رفتم بی‌خیال همه چیز بشم و …

اما دعای شما رفقا بود که به نجواهای شیطان نه گفتم و به خودم نهیبی زدم درسته اون ‌روزا غفلت کردی و جا ماندی، اما مگر امروز کمتر از دیروز است؟؟؟ اگر مردی و راست می‌گی جبران کن و امروز را دریاب و … امروز اگر کم نیاوردی ایستادی نه تنها کمتر نیست، بلکه به مراتب خیلی خطیرتر از دیروز است به شرط بیداری!!! لذا این شد که تصمیم گرفتم همچنان سر شماها رو درد بیارم و دلم خوش باشد که دارم کاری می‌کنم!!! خوبه همین که موی دماغ بعضیا هم بشیم شاید خدا تفضلی به ما هم کرد.

پس دوباره آمدم به امید شهادت، یاعلی!   (دانشجوی مشروطی دانشگاه شهادت – سوم اردیبهشت نود و سه – قم)           

۶۸ دیدگاه برای “بیمِ عادت و عوارضِ پوست کلفتی!”

 • صیادی می‌گه:

  سلام حاج آقا!
  چقدر خوشحالم دوباره تشریف آوردید.
  ان‌شاالله سایه‌تون مستدام باشه.
  برامون دعا کنید تلاشگر خوبی در این عرصه بوده و قنبر خوبی برای آقامون باشیم.
  دلم برای دیدن روی منوّرتون خیلی تنگ شده…

 • ناشناس می‌گه:

  سلام حاج آقا خیلی خوشحال شدم که مطالب به روز شده بود،امیدوارم مثل همیشه گفته ها و نوشته این سایت راهگشای ما باشه

 • هارون می‌گه:

  سلام رئیس، خواندیم و لذت بردیم، ماهم داریم یک وب سایت راه اندازی میکنیم، دعا بفرمایید.

 • دوکوهه می‌گه:

  سلام حاج آقا

  راستش منم چند وقته دارم به این فکر میکنم که امثال من که اسم خودمونو مذهبی وولایت مدارگذاشتیم فقط جاهایی که به نفعمونه حرف ولیمونو گوش میدیم، کوچکترین نمونه اش خریا کالایایرانیه که حاضر نیستیم حرف آقا رو گوش کنیم
  به هر کی میگی ایرانی بخر میگه کیفیت نداره واز این حرفا، نمیگیم آقا گفتن ایرانی بخرید ،خراب شد دوباره بخرید ،انقدر بخرید تا درست بشه، یکی به شوخی میگفت ما هی خراب شه ودوباره بخریم،پولشو آقا میده؟ اما بنظر من این حرف شوخیشم خوب نیست
  حاضر نیستیم از مالمون بخاطر ولیمون بگذریم، بقیه چیزها که بماند
  خداشما رو برای ما و اسلام نگه داره

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام نکته بسیار جالبی اشاره کردید اتفاقا” مدنظرم هست یه مطلب در این خصوص بنویسم خداشما را حفظ کنه ! التماس دعا !

 • Dr.zeinab می‌گه:

  کو پیک صبح تا گله های شب فراق….با آن خجسته طالع فرخنده پی کنم

 • قبادی می‌گه:

  سلام حاج آقا

  دلمون برات خیلی تنگ شده. چند وقته که قسمت نشده بیام قم. ان شاءالله تو اولین فرصت می رسم خدمتتون. تازه از سفر عمره برگشتم. تو مکه و مدینه خیلی به یاد شما بودیم. ان شاءالله که خدا به شما قوت بدهد برای سربازی آقا…

  التماس دعا
  یا علی

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام علیکم حاج رضا قبول باشه ! انشاالله خدابارها قسمت کنه !!! ماهم خیلی دلمون تنگ شده بایدماخدمت میرسیدیم تااز بوی خانه خداوبقیع بهرهمند میشدیم اما کم سعادتیم به امید دیدار التماس دعا !

 • امیر فتاح زاده می‌گه:

  حاج آقا مطمئنا شما دارید کارهای بزرگ میکنید و ما که امروز باید حسن باقری ها و همت های سیدعلی باشیم نشسته ایم و دنبال قدرطلبی و مال اندوزی و دنیاطلبی هستیم .
  حاج آقا برامون دعا کنید که بتونیم به مسیر مستقیم که همان مسیر شهدا و امامشون هست بیایم و حرف رهبرمون رو عملی کنیم .

 • خسين می‌گه:

  سلام عليكم
  خوش به حال شهدا كه به وظيفشون عمل كردند و سربلند رفتند .خدا شما را براي ما نگه دارد كه در اين دنياي ماشيني و پر زرق و برق گاهي همه چيز رو فراموش ميكنيم و دچار روزمرگي ميشويم باز تلنگري براي ما هستيد و نكات ريز شما به ما كمك كرده و ميكند خدا خيرتان بدهد و خدا به همه ي ما بينشي را كه به شهدا داد بدهد ان شاا…
  به اميد شهادت
  يا علي

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام خسین جان ! انشاالله خدا به شما توفیق بیشتر بدهدانشاالله شماهم به دل نیازمند ماتذکر بدید التماس دعا !

 • امامی می‌گه:

  با سلام و آرزوی صحت و سلامت
  مطلب شما را خواندم و برای اولین بار ترجیح دادم عوض حرافی حداقل کاری را انجام بدهم. با همراهی برخی از اساتید و دوستان در حال آماده سازی و عملیاتی کردن طرحی فرهنگی هستیم. ان شالله در این باره از مشاورتها و کمکهای حضرتعالی برخوردار خواهیم شد. دعا بفرمایید ان شا الله توفیق ادای دین در حد بضاعت خودمان را داشته باشیم… اگر رهبری بر سر مسئله فرهنگ نگران است. ما هم کار فرهنگی را در دستور کار قرار خواهیم داد. ان شا الله

 • محمد جواد نوری می‌گه:

  سلام. حاج آقا استفاده کردیم. خوب گفتن که دود از کنده بلند میشه. دلتنگیم. یا علی
  ……. راستی خوب کاری کردید که اس ام اس زدید…

 • رضا طاوسی می‌گه:

  سلام و خدا قوت بر حاجی عزیز .انشالله همیشه مستدام باشین خیلی خوشحال میشم میبینم به برکت کاری که کردین رفقا میان تو سایتو و بروبچه ها یه جوری دور هم جمع میشن انشالله این دلا روز به روز به هم نزدیک تر بشه
  دلتنگیم حاج اقادعا کنید همه ی ما رو .
  یاعلی.

 • مرتضی م می‌گه:

  آقا نمیشه این مطلب رو خوند، و نظر نداد…

  سلام علیکم. یک تذکری به حاج آقای عزیز و همه دوستان اینکه سایت و وبلاگ توی فضای اینترنت خوبه، ولی تعداد مخاطبانش خیلی محدود هستند. به عنوان مثال تعداد افرادی که با همین سایت در تماس هستند، بعد از این همه مطلب و گذشتن چند ماه، حداکثر از دویست نفر تجاوز نمیکنه! در همین راستا سه راهی را که به ذهن بنده میرسد و راه های بدون هزینه و بی دردسری هستند را پیشنهاد می کنم برای فعالیت در فضای مجازی:

  1-شبکه های اجتماعی: اولویت با شبکه های اجتماعی داخلی مثل فیس نما، کلوب و اندیشگر است. ولی ما توی فیس بوک هم خیلی به نیروهای حزب اللهی پخته که با نام واقعی خودشون فعالیت قوی داشته باشن نیاز داریم، به عنوان مثال، مطالب وحید یامین پور در فیس بوک بعضا 400 تا 500 لایک میخوره و این یعنی 400-500 نفر این مطلب را نه تنها که دیده اند، بلکه آن را تایید کرده اند و پسندیده اند.(لازم به تذکر که فیس بوک در همین حال که فیلتر است، 2 میلیون کاربر ایرانی عضو شده دارد.)
  2-سایت های نمایش ویدیو: این سایت ها مثل سایت آپارات در داخل کشور و سایت یوتیوب خارجی، بسیار پر بازدید هستند و در صورت ارایه کار قوی که از لحاظ فنی هم کیفیت بالایی داشته باشه، و در صورت بالا رفتن آمار بازدید ویدیو های ما، تاثیر به سزایی دارد. برای مثال در همین سایت آپارات که پربازدیدترین توی داخلی هاست، شبکه جهانی امام حسین که مال خاندان شیرازی های به ظاهر شیعه است، کانال دارد و اکثر فعالیت های مذهبی این سایت رو به خودش اختصاص داده.
  3-ایمیل. این راه ویژگی خاصی که دارد مطلب را به زور برای فرد مشخصی می فرستد و به خورد او می دهد. با این روش به راحتی می توان در کمتر از 10 دقیقه یک مطلب مهم را شامل متن و عکس و لینک فیلم، به اینباکس ایمیل حداقل دویست نفر فرستاد. البته در این روش خیلی با دقت باید عمل شود تا حساسیت افراد برانگیخته نشود و شما را به عنوان spam گزارش نکنند. که این بدتر ضربه می زند و باعث می شود دیگر از آن آدرس ایمیلتان، ایمیل هایی که می زنید برای هیچ کس نمایش داده نشود و به پوشه اسپم آن ها برود.

  با تشکر از تحملتان. یاعلی

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام مرتضی جان ! نکات خوبی اشاره کردید ولی کلاس ما همینقدر است . انشاالله شما همت کن همین پیشنهادرو عملیاتی کن ماهم درخدمتیم یاعلی ! منتظریم !!!

 • کریمی راد می‌گه:

  سلام
  فکر کنم همینطور که اشاره داشتین اول باید از خودمون شروع کنیم.در دیداری که عوامل جشنواره عمار با آقا داشتن آقا جمله ای با این مضمون فرمودند:که از نوافل غافل نشید.فکر میکنم منظورشون این بود که کار هنری اسلامی از یک مسلمان بر میاد و مگر پله اول مسلمانی عمل به آداب شریعت نیست؟ما همش میخوایم کار کنیم اما آیا کیفیت مهم نیست؟اینکه چه کسی کار فرهنگی میکنه مهم نیست؟ما چقدر در کارهامون تواضع داریم؟ما که همه شیعه هستیم و مرید امام و رهبری چقدر و تا کجا میتونیم با هم کار کنیم؟چقدر همدیگرو تحمل میکنیم؟چقدر جدی هستیم؟ما واقعا توانمون اینقدر؟ما ولایت رو فقط در ولایت فقیه میبینیم غافل ازینکه ولایت مراتبی دارد اولیای کمتر از حد رهبری هم در طول ولی فقیه بر ما ولایت دارند.ما که همش از ولایت دم میزنیم در مرتبه خودمون چقدر ولایت پذیریم؟اینکه ما خودمونو فدایی آقا بدونیم که هنر نیست.این مطلب واضح هست.در طول ولایت آقا چقدر ولایت پذیریم؟

 • ایمان می‌گه:

  با سلام خدمت حاج آقای عزیز
  بسیار مشعوف و شادمان شدیم از حضور دوباره شما و بهبودی وضعیت جسمی شما
  تحت تاثیر بیانات شما که مشخص بود سخنی برآمده از اعماق وجودی شماست حیفم اومد این خاطره رو نگم:
  اواخر سال گذشته توفیق شد با جمع محدودی از دوستان نسل سوم انقلاب اسلامی در جلسه ای دو ساعته جهت دستبوسی خدمت حضرت آقا(روحی له الفداء) رسیدیم. ایشان در آن جلسه حدود ده دقیقه پیرامون شهید حسن باقری صحبت کردند و بعد از معرفی نسبتا حسن باقری فرمودند الگوی شما جوانان نسل سوم انقلاب اسلامی باید حسن باقری و امثال او باشد. سپس فرمودند مهم تر از کار حسن باقری کار فرمانده ایست که حسن باقری ها را کشف می کند.
  امیدوارم در پرتو ارشادات و عنایات فرماندهانی هم چون شما بتوانیم حسن باقری هایی برای رهبر انقلاب باشیم.
  دلمون خیلی براتون تنگ شده در اولین فرصت جهت دست بوسی میرسم خدمتتون

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام ایمان جان ! مخلصیم ما بیشتر زیارت قبول باشه خوشبحالتون همه امیدما جوانان متدین وروشنی چون جنابعالی است حتما” از میان امثال شماهاحسن باقری ها گل خواهد کردانشاالله !!!

 • هادی جلقازلو می‌گه:

  الحمدلله که حاج آقا دوباره به میادین بازگشتین.
  انشالله که خدا مارا از این تحیر چه کنم خارج کنه….
  همه بچه های بویینم سالمن هنوز کسی تلفات ندادیم خیالتون راحت!

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام هادی جان ! خوشحالم ردپای دوستان را اینجامیبینم خداشما راحفظ کنه ! سلام مارا به همه دوستان خوبمان دربویین برسونید مگه زده بودید به دژشلمچه که … ؟

 • ترم هشتی دانشگاه امام(ره) می‌گه:

  با سلام خدمت حاجی و دوستانش
  حاجی همه ی اوناییکه براتون نظر گذاشتند فقط حرف میزنند من الآن تو دانشگاهم دیگه همگی دانشگاه رو از یاد بردن حتی اوناییکه تا پارسال دانشجوی همین دانشگاه بودند،کسی نیست بیاد حداقل ماهی یا ترمی سر بزنه ببینه چی به چی،بچه ها دارن چیکار میکنند.
  حاجی تلفات بشددت بالاست تو رو خدا کاری……..
  یا علی

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام مخلصیم پس شما چیکار میکنید ترم هشتی ؟ از اون تجاربت منتقل کن !!! البته ما وبرخی دوستان می آمدیم اما جدااز این مشکلاتی که برام پیش آمده آقایان همت کردن وظیفه خود دانستن پای من وامثال من رو از اون دانشگاه ببرند وبریدن مثلا ببین باهمین چنورو…چه رفتاری کردن کم مونده بود عکس ماهارو بدهند عوارضی قزوین ممنوع الورود شیم وخود دوستان هم درمقابل این حرکت کاری نکردن بگذریم ما دوستتان داریم التماس دعا ! اما شما نباید میدان راخالی کنیدو….

  • صیادی می‌گه:

   سلام ترم هشتی!!!
   دوستان بزرگوار، گارد بسته‌ای نسبت به برخی رفقای قدیم دارند.
   شاید اگر گارد اندکی باز شود، کمی از این مشکلات حل شود.
   سراغ دارم بزرگوارانی که صاحب نفس‌اند و خود را مدیون بسیج دانشگاه می‌دانند؛ ولی به دلیل کم لطفی برخی عزیزان …..
   شما این مطلب را به گوش دوستان در بسیج برسانید.
   موفق باشید!

  • امامی می‌گه:

   دانشجوی محترم ترم هشتی
   با سلام
   لازم به ذکر است که ارتباط ما در طی این سالها با خواهران قطع نبوده و دوستان هم نسبت به حضور ما کم لطف نبودند. ان شا الله در روزهای آتی هم با برنامه ریزی منسجم تری در محضر دوستان خواهیم بود. اما علی الظاهر در قسمت برادران ضعفهای جدی وجود دارد. ان شالله فضا باز شود، اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

 • جواد شویان می‌گه:

  سلام حاج آقا
  عرض ادب …
  خدا قوت
  این چند وقت که مطلب نمیذاشتید خیلی نگرانتون بودیم.
  الحمدلله که بهترید. از مطلبتون لذت بردم و استفاده کردم.
  حمیدرضا درخشان هم سلام میرسونه. الآن باهم تو خوابگاهیم.
  یاعلی و …

 • ترم هشتی می‌گه:

  حاجی پس چی شد واسه ما رو حذف کردی؟

 • سلام خدمت حاج آقا و همراهان سایت

  دوستانی که در سایت مطلب گذاشتند این را بدانند که بزرگوارانی همچون حاج آقا قرار نبوده با این وضع جسمی خودشان نکات ابتدایی را برای ما یادآور شوند.ما باید حرکت را از خودمان شروع کنیم.قرار بر این بود ما هرکدام رسانه ای برای تببین مواضع آقا شویم اما متاسفانه نشسته ایم تا صحیتی بیان شود و تایید کنیم.
  الا وظیفه داریم هر کدام در جایگاهی که هستیم کاری را شروع کنیم.البته انصافا خیلی ها شروع کردند.از این مشکل بچه حزب اللهی ها هم نباید غافل شد که عموما به دلیل ریا نشدن(یا بهتر بگیم ضعف در بیان درست توانمندی ها) معمولا در لاک خودشون فرو می روند و خیلی وقت هها جرات بیان تجربه های جدید را ندارند.
  الان ما باید اقدام عملی کنیم و تجربه ها مون را در جایی مثل اینجا بیان کنیم تا هم دل هامون قوت بگیره هم از تجربه بزرگوارانی چون حاج آقا استفاده کنیم.
  حاج آقا یه خدا قوت هم باید به شما بگم که انصافا امثال من از شما باید یاد بگیریم با وجود اینکه می دونم نسبت به این فضا رسانه ی مجازی تا همین چند وقت پیش بیگانه بودید(البته به گفته خودتان)اما الان پرچم دار این فضا شدید و امثال ما که همیشه ادعا داشتیم هنوز اندر خم یک کوچه مانده ایم.
  برای ما دعا کنید.

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام حمیدجان خدا قوت ما خیلی مخلصیم ! همه زحمات که گردن شما بوده ؛ بچه هاتمام سایت مدیون زمات آقاحمید است واقعا” من تا قبل از این هیچ آشنایی با این حوزه نداشتم پیشنهاد وطرح وزحمات کار رودوش ابشان بوده سلامتی خودش وخونوادش صلوات !!!

 • صادق لطفی می‌گه:

  سلام خدمت حاج آقا و دوستان!
  داشتیم به نبودن سایت عادت می کردیم، تو این روزمرگیها حداقل فایده سایت اینه که تلنگری میشه برای فطرت در حال کمرنگ شدن من و امثال من.
  دوستانی که تو قزوین هستند:
  اگه تمایل دارید دور هم جمع بشیم و کاری برای انقلاب انجام بدیم، نمیدونم خانم امامی قزوین هستند یا نه ولی طرحشون بگن بقیه هم شاید بتونن مشارکت کنن.

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام صادق جان ! ما مخلصیم ! التماس دعا!

  • امامی می‌گه:

   برادر بزرگوار جناب آقای لطفی
   با سلام
   خوشحالم که این ایده را از شما می خوانم
   به تعبیر حاج آقای زارع، اگر کسی از غر زدن و فقط حرف زدن خسته است و بنای عمل به تکلیف دارد؛ یا علی ما هستیم

 • هادی جلقازلو می‌گه:

  دوستان ترم هشتی که اسمشونم نمیدونم ولی خداییش هیات بدون مداحی حاج چنور و اردوها بدون حضور محمدحسینو سجادو مهدی رضاییو جوادرزمی وبهنامو صیادو زمزمیو بقیه دوستان که الان جانیست بنویسم و (البته سینا و مسعودکه فعلن هم هستن) چه مزه ای داره ولی دیده شده دوستان در سالهای اخیر بدون این عزیزان کار کردن. امسال من تو جنوب بچه های دانشگاهو بدون این عزیزان تو طلاییه دیدم انقد حالم گرفته شد….نمیدونم تو بسیج چه خبره خدا به محسن لطیفی و سینا و مسعود رحم کنه ….

 • رضا طاوسی می‌گه:

  سلام جولقاز دو راه داری یا بیای تو دانشگاه فضا رو متحول کنی یا بمونی بویین و تلفات ندی.

 • ناشناس! می‌گه:

  من المومنین رجالٌ …..

 • هادی جلقازلو می‌گه:

  اگه بیای که خیرو برکت اگه نیای دانشگاه دوراه داری یا نمیذارن بیای یا اگه بیای دیگه کسی را نمشناسی بازم دوراه داری….

 • ح ک می‌گه:

  سلام حاجی
  ما از روی دل نوشته ها و ناله های فراق شما سعی در فهمیدن مستی و عشق بزرگ مردانی که توصیف مینمایی را داریم . ممنون که رهایمان نگذاشتی .

 • ناشناس می‌گه:

  سلام حاج آقا با عرض پوزش از گستاخي بنده چند نكته دوست داشتم كه خدمت جنابعالي عرض كنم
  – لطفا مطابتون رو اگه امكانش هست در زمان كوتاهتري در سايت بروز كنيد و تحليلهاي روز رو هم به آنها اضافه كنيد
  – در اين مطلب آورديد كه اقا فرمودند “من آنقدر نگران وضعیت فرهنگی هستم که گاهی شب‌ها خوابم نمی‌برد” ولي جايگاه ما و كاري كه از من بر مي آيد به خوبي روشن نيست ، شايد وظيفه مسئولان نظام است.
  – در مورد «چ»، «معراجی‌ها» و «شیار ۱۴۳» خيلي جالب بود واقعا مردم خوبي داريم
  – لطفا پيشنهادها و تحليل هاي خود را در سايت قرار دهيد و اين سايت صرفا جهت جمع شدن تعدادي از دوستان قديم نباشد و هدف سايت تعيين گردد
  – نوشته ها تون واقعا تاثير گذار است بله در دنياي امروز ما به اين نوشته ها نياز داريم و البته همينطور راهكارهاي عملي براي كمك به اين شرايط كشور احساس ميشود و شايد به گفته خودتون بهتره كه موی دماغ بعضیا هم بشويد ان شا ا… خدا شما را در اين راه ياري دهد
  – يك درخواست هم دارم تحليل هاي برخي از سياسيون خيلي جالب هست ولي قابل درك براي امثال من نيست لطفا شما برداشتتون را با ان زبان ساده در سايت قرار دهيد(البته الان احتمالا سوال ميكنيد نام ببريد به خود شما واگذار ميكنم )
  – نكته ديگر يكي از دوستان نوشته بود “حاج آقا قرار نبوده با این وضع جسمی خودشان نکات ابتدایی را برای ما یادآور شوند” به نظر من بعضي مواقع همين نكات كوچك است كه چه كار ها نميكند و همه بايد به هم متذكر شويم (با عرض پوزش از دوست عزيز نظر شخصي بنده ميباشد قصد جسارت نيست)
  – و در جايي ديگر آورده شده “قرار بر این بود ما هرکدام رسانه ای برای تببین مواضع آقا شویم” به نظر من مشكل سايت هاي ما همين موضوع ميباشد “دريايي به عمق 1 متر ” همه به هم كمك كنيم يك سايت قوي ايجاد كنيم و نه اينكه هر كس يك سايت براي … (با عرض پوزش از دوست عزيز نظر شخصي بنده ميباشد قصد جسارت نيست)
  – در جايي ديگر يكي از كامنت ها در مورد شبكه هاي اجتماعي صحبت كرده بود به نظر من اگر از لحاظ ممنوعيت استفاده مشكلي نباشد خوب است ولي يك طور موجب مشروعيت دادن به اين شبكه ها ميشود كه بايد بررسي شود
  – در جايي ديگر آمده “خرید کالای ایرانی که حاضر نیستیم حرف آقا رو گوش کنیم” اين كاملا درسته بايد فرهنگ سازي شود ولي بايد يك مرجعي باشد كه كالاي ايراني را تاييد كند نه از لحاظ كيفيت منظورم ايراني بودن آن است و با نوشتن ساخت ايران آن كالا ايراني نميشود
  ببخشيد از پر حرفي و زياده گويي اين حقير را لطفا حلال بفرماييد به اميد ظهور امام زمان مهدي موعود
  ومن ا… توفيق

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام نکات بسیار خوبودقیقی یاد آور شدید من واقعا” استفاده کردم وتا حد ممکن سعی در توجه به آن می کنم ودرآینده سعی میکنم به مسایل روز بیشتر بپردازم بشرطی که همه دوستان کمک کنند التماس دعا !!!

 • یه بنده خدا می‌گه:

  سلام حاج آقا
  میخواستم یه درد ودلی باهاتون داشته باشم!من وقتی تازه وارد تشکلا شده بودم پر ازانرژی بودم ،پر از ایده،برنامه،… تاپارسالم یه برنامه هایی انجام دادیم اما از مهر پارسال یکم اوضاع فرق کرد ،حتی به قول شما بچه های خودی هم چوب لای چرخمون گذاشتن ومیذارن….نمیخوام بگم کم اوردم ولی باور کنید ازاینکه هی به در بسته خوردم خسته شدم و حس میکنم بودنم تو تشکل فقط مسئولیتمو سنگین میکنه بدون اینکه بتونم کاری بکنم…دلم میخواد نظرتونو بهم بگید.ممنونم.باآرزوی سلامتی براتون …

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام یه بنده خدا مقاله بعدی رو بخوانید درد دلی در همین راستا است ! مسولیت با این چیزها ساقط و شود با

   • یه بنده خدا می‌گه:

    مقاله بعدی حاج آقا؟؟هنوز ننوشتین؟

    • دانشجوی مشروطی می‌گه:

     بله مقاله بعدی که در حال نوشتن آن هستم ! شماها در دفاع از اعتقاداتتون نباید منتظر توجه واقدام دیگران باشید . باید ثابت قدم مترصد فرصتها برای نقش آفرینی برای تحقق آرمانهای انقلاب باشید

 • ناشناس می‌گه:

  قسمت نظرات اين پست فعال گرديد

 • هادی جلقازلو می‌گه:

  سلام حاج آقا چرا پس مقاله هه رو برداشتین؟

 • قبادی می‌گه:

  سلام علیکم
  میلاد جواد الائمه بر شما مبارک حاج آقا
  مطلب بعدی چرا نظراتش بستست؟
  خوشحال می شویم، اگر امکان نظر دادن فراهم شود

 • نیما دهه 70ای می‌گه:

  سلام خدا خیرتون بده
  خداروشکر بهترین انشا الله شهید بشین البته مارو از یاد نبرید و دست مارم بگیرین
  واقعا بین علم و عمل کیلومترها فاصله هست مگر اینکه تلاش کنیم به همراه توکل و توسل واخلاص تا شاید دل خدا به حالمون بسوزه و توفیق بده یا علی التماس دعا

 • هادی جلقازلو می‌گه:

  سلام نیما هر چی فک کردم فامیلتا یادم بیاد نیومد؟

 • ابوذر می‌گه:

  بسم الله
  سلام حاجی اتفاقی نظر برادرمون آقای مرتضی م رو خوندم در یکی از نظراتشون فرمودن که ” 2-سایت های نمایش ویدیو: این سایت ها مثل سایت آپارات در داخل کشور و سایت یوتیوب خارجی، بسیار پر بازدید هستند و در صورت ارایه کار قوی که از لحاظ فنی هم کیفیت بالایی داشته باشه، و در صورت بالا رفتن آمار بازدید ویدیو های ما، تاثیر به سزایی دارد. برای مثال در همین سایت آپارات که پربازدیدترین توی داخلی هاست، شبکه جهانی امام حسین که مال خاندان شیرازی های به ظاهر شیعه است، کانال دارد و اکثر فعالیت های مذهبی این سایت رو به خودش اختصاص داده.”
  حاجی این شبکه امام حسین(ع) که متعلق به خانواده شیرازی هاست که کاملا معلوم الحال هستند خوتون که در جریانید أنا رجلی هستند برای خودشان و…

  • دانشجوی مشروطی می‌گه:

   سلام بله متاسفانه همینطور است ! اما ما اگرهمت کنیم درهمین محیط کوچک هم می شود کاری بزرگ کرد بشرط همت !یاعلی !

 • آوینی می‌گه:

  سلام حاجي واقعا زیبا و دلنشین بود ، خدا شهیدتون کنه انشاالله.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.