ta3

هو الشاهد؛

به بهانه‌ی 14 اسفند!!!

سلام بر انصار دین خدا! سلام بر انصار رسول خدا! سلام بر انصار اباعبدالله! سلام بر سربازان گمنام خمینی! سلام رفقای مرد یا بگویم نامرد! امشب خیلی دلم گرفته، نمی‌دانم چه بنویسم؟ از چه بنویسم؟ فریادهای بیهوده دلم را؟ یا تکرار تکرار تکرار … 14 اسفند 85 بهانه‌ای است برای غبارروبی دل‌های غافلمون! رفقای هم دانشگاهی خوش بحالتون!!! که هر روز با سلام بر آن پنج مهمان آسمانی روزتون آغاز می‌شود. تو را به خدا قدر بدانید!!! یه روز تو همین دانشگاه بین‌الملل همه چیز رفته بود، ارزش‌ها، عفت، حیا، حتی نام خمینی!!! باور می‌کنید عده ‌ای از مدیران وقتِ استان و دانشگاه آستین بالا زدند و همه همت خود را بکار گرفتند تا نام امام و به تبعه‌ی آن راه امام آن هم در سالگرد امام و در دانشگاه امام محو کنند!!! بگذریم روزگار تلخ بدمستی‌های غفلت را تداعی نکنیم اما خواستم برای دوستان خودم یادآور شوم روزگاری که غفلت‌های ما به بار نشست و وعده خدا در عدم امر به معروف و نهی از منکر محقق شد و اشرار داشتند بر سرنوشت مؤمنین مسلط می‌شدند، که ناگاه سربازان امام از راه رسیدند چه روزهای عبرت‌انگیزی بود!!! آی رفقای به مقصد رسیده! به راستی تازه داریم کمی متوجه می‌شویم که در آن روزگار غریب اگر همین گمنامی شما به داد محصول رنج‌هایتان نرسیده بود چه بر سر نظام و انقلاب می‌آمد؟؟؟

t7   ta5

t11

رفقای عزیز! تازه کم‌کم داریم می‌فهمیم چرا عمله‌های شیطان آن روزها تمام توان خود را بکار گرفتند که شما وارد دانشگاه‌ها نشوید!!! امروزه می‌فهمیم چرا  در دانشگاه شریف استخوان‌های پوسیده‌ی شما را سنگ باران کردند؟؟؟ رفقای به معراج رفته! شیاطین بهتر از ما می‌دانستند خالص‌ترین یاران خمینی که بیایند همه چیز عوض می‌شود که بحمدالله شد!!! یکی از مسئولین و متولیان تفحص شهداء و راهیان نور نقل می‌کرد: چندی پیش جلسه‌ای خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم برای ارائه گزارش پس از پایان دیدار حضرت آقا فرمودند: «بی شک پیشرفت‌های بزرگ علمی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور و نظام در سال‌های اخیر مرهون دوچیز است 1- آمدن شهدای گمنام 2- راهیان نور. لذا قدر بدانید» آی رفقای معراجی! تازه‌تازه کمی داریم می‌فهمیم  آن روز که غفلت همه را گرفته بود و حتی همرزم‌های شماها هم کم آورده بودند و فیل‌شان یاد هندوستان کرده بود و … چرا ولایت امر جان خود را به خطر انداخت و درشلمچه به دیدار شما آمد؟؟؟ آن مقتدر مظلوم، سراغ از خالص‌ترین‌ها گرفت و در اوج هم آورد فرهنگی که داشت همه چیز و همه کس را به یغما می برد، یاد شما را در دل‌های مرده احیا کرد و … به راستی اگر نبودید…؟؟؟ ما آن روزها که شماها دعا می‌کردید گمنام بشوید، نمی‌فهمیدیم  چرا چنین دعایی دارید؟؟؟ کسی شهید می‌شد وقتی پیکر مطهر او را می‌آوردند و تشیع می‌کردند، چندین یار به یاران امام اضافه می‌شد و رزمندگان بیشتری اعزام می‌شدند و … باخود می‌گفتیم دعا کنید شهید بشویم و … دیگر چرا گمنام؟؟؟ نمی‌فهمیدیم که همه نام‌ها در گمنامیست!!! نمی‌فهمیدیم روزی که همه کم می‌آورند و غبار غفلت همه را می‌گیرد، شما با استخوان‌های پوسیده از راه می‌رسید و به قول مراد و مرشدتان حاصل مجاهدت انبیاء را حفظ می‌کنید.

ta1     t6

به راستی شماها کجا را نظاره می‌کردید؟؟؟ آی به معراج رسیده ها! در این استخوان‌های پوسیده شما چه رازی هست که دل‌های زنگار گرفته امروزی که به هیچ تلنگری پاسخ نمی‌دهند را این‌گونه بیدار می‌کنید؟؟؟ ما که به قول آوینی در همان رازخون شما کوپ کرده‌ایم!!! آی سربازان به ظاهر گمنام خمینی! در این استخوان‌های پوسیده‌ی شما چه اکسیری هست که مردگان عصر ارتباطات را اینگونه حیات می‌بخشد؟؟؟ آی مظلوم‌ترین‌ها! به چه آّب حیاتی دست پیدا کردید که همه را حیاتی دوباره می دهید؟؟؟ آی ابراهیم هادی آن‌روز که صدای اذانت 18 بنده غافل را بیدار کرد و از قعر جهنم به اوج بهشت کشاند شاید کمی قابل فهم بود!!! اگر استخوان‌های خورد شده هم امروز به یک باره مسیر عده ای را 180 درجه تغییر می‌دهند، باز برای بخشی از اهل معرفت قابل فهم است. اما امروز نام شماها در اوج گمنامی بر دلها حکومت می‌کند!!! آی رفقا! راز بگشایید طلای وجودتان به کجا متصل شد که امروز حتی قصه های‌تان بر دلها حکومت می‌کند؟؟؟ وقتی آمارها را می‌بینیم که سال گذشته از 83 کشور زائر داشتید خداییش هنگ کردیم!!! البته آن روز که مرشد شماها خبر دادند که «مزارشهداء دارالشفای عاشقان و عارفان خواهد شد» امروز همه مانده‌اند شما دراین راهیان نور با این دل‌ها چه می‌کنید؟؟؟ وقتی همه دیدیم و دیدند اشک‌ها و مصاحبه‌ی خانم مریلا زارعی که فقط تحت تاثیر قصه‌ی شما آن‌هم درعرصه آلوده سینما خداییش درفهمش هم کم آوردیم!!! آی گمنامان عصر خمینیسم! دست‌تان به دست کی رسید که معجزه را بعد انبیاء و ائمه علیهم السلام آن‌هم در عصری که معنویت مرده بود، این‌گونه اثرگذار ترجمه کردید؟؟؟ می‌دانیم از مادرتان فاطمه زهرا(ع) آموختید که با گمنامی قبر خود بزرگترین و اثر گذارترین علامت سؤال تربیتی برای امت اسلام حک کرد؛ اما راز بگشایید چگونه به این حقیقت رسیدید؟؟؟ می‌دانیم از ارباب بی‌کفن‌تان آموختید که همه وجودش را برای یاری دین خدا به میدان آورد، اما باز گویید چطور به این معرفت رسیدید؟؟؟ رفقای مرد یا نامرد روزگار! هزاران مدعی در راه مانده مانند حقیر بودند و هستند که اندرخم یک کوچه گرفتارند و …  دستگیری کنید!!!

ta2  t14

t8

و اما رفقای هم دانشگاهی! و ای همه کسانی که توفیق میزبانی گمنامان تاریخ را دارید و داریم! قدر بدانیم و بدانید!!! بر مزار شهدای دانشگاهی برای دل غافل خود وعده‌ای همین را متذکر شدم بعد از صحبت‌های حقیر دوست غافلی آمد جلو، گفت: حاج آقا دانشگاه ما با آمدن این‌ها مثل همان قبل مانده و تغییری نکرده، گفتم عزیز برادر! آن روی سکه را ببین اگر این‌ها نمی‌آمدند با این کوتاهی‌های ما هم دانشگاه مثل قبل می‌ماند؟؟؟!!! تأملی کرد و گفت: خداییش به اینجاش فکر نکرده بودم.

رققا! به قول ایشان خداییش بیایم بیشتر فکر کنیم، اگر نبود نور همین استخوان‌های پوسیده، اکنون کجا بودیم؟؟؟ رفقای متنعم امروز! مراقب باشید و باشیم فقط به فاتحه‌ای بر مزار آنان عادت نکنیم!!! به قول آوینی «عادت، بزرگترین گورستان حقایق است و انسان به هر حقیقتی که عادت کند آن‌ را همان جا دفن کرده و … و سعی کنید به شهداء عادت نکنید» رفقای هم‌کیش! قدرشناس باشیم و قدرشناسی فقط یاد این‌ها نیست. یاد اقلّ استفاده است. بلکه باید حداکثر استفاده را از نور وجودشان کرد.

t9  t12

یادش بخیر روز تدفین شهداء در دانشگاه امام!!! خدایا ما را قدردان واقعی نور وجود شهداء قرار بده!!!

(14 اسفند 92 – دانشجوی مشروطی دانشگاه شهادت – زارع)

کلیپ  شماره 1: دوازدهمین یادواره شهدای دانشجویی استان قزوین (سخنان حجت الاسلام عابدینی در مراسم تدفین شهدای دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره))

 

کلیپ شماره 2: دوازدهمین یادواره شهدای دانشجویی استان قزوین

۱۱ دیدگاه برای “به بهانه‌ی 14 اسفند!!”

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.